Aspekty jakie mogą zwiększyć komfort pracy przy biurku

Aspekty jakie mogą zwiększyć komfort pracy przy biurku

Tak samo do krzesła, warto wyselekcjonować taki model monitora, które będą posiadał sposobność regulacji wysokości oraz dodatkowo kąta nachylenia. Warto poświęcić trochę czasu na dostosowanie ustawień wyświetlania do naszych preferencji (m.in. kontrast, jasność). Modele posiadające czujnik natężenia światła, dostosują się automatycznie w współzależności od obowiązującego oświetlenia pomieszczenia, jednak nie ufałbym do końca tego rodzaju rozwiązaniom.
Jeżeli już chodzi o klawiaturę czy myszkę, to wydaje mi się, że prawie każdy posiada odmienne chęci, których raczej w każdej chwili usiłuje trzymać, natomiast warto przetestować wiele modeli przykładowo. w sklepie albo u znajomych i zastanowić się, czy nie zwiększymy komfortu pracy, wykorzystując towary o innych właściwościach – dzisiaj wybór jest rzeczywiście ogromy, zatem jest w czym wybierać.

Przerwy

Pracując wiele godzin przy biurku, miałem styczność z różnymi rozwiązaniami, które mniej lub bardziej przyczyniały się do satysfakcji pracy. Domyślam się, że w dzisiejszych czasach, przeciętny pracownik biurowy, grafik czy administrator spędza przy biurku więcej jak 11 godzin i niewygodny fotel biurowy czy też źle dobrane biurko w miarę szybko potrafią odbić się na zdrowiu i dać o sobie znać.

Biurko

Jeżeli już uważasz, że pracodawca nie zapewnia Ludzie odpowiednich warunków pracy przy komputerze, przeanalizuj starannie ten problem pod kątem przepisów BHP i na ich podstawie poproś o zmiany, ponieważ złe uwarunkowania pracy mogą bardzo negatywnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia w późniejszym czasie.

Rzadko spotykany gadżet, natomiast przymierzam się powoli do jego zakupu. Jak gwarantują producenci podstawka zapewnia wygodę nie tylko dla samych stóp, niemniej jednak również dla kręgosłupa. W współzależności od modelu, możemy spotkać wersje antypoślizgowe, z regulacją wysokości nachylenie , a ponadto wysokości samego podnóżka. Zasadniczą podstawkę możemy zakupić już za około 80 zł – 100 zł.

Mniej więcej co 65 minut należy zrobić co najmniej 5-minutową przerwę, wstań od biurka, rozprostuj się i przespaceruj.

Oświetlenie i temperatura

Zapewnij odpowiednie oświetlenie miejsca pracy, by chronić własne oczy. Niech w pomieszczeniu będzie jedno, główne, rozproszone źródło światła , a ponadto dodatkowe, miejscowe, dostosowane osobiście do Twoich potrzeb. Unikaj odblasków na ekranie z okna, zapewnij sobie także odpowiednie tło, żeby nie było zbyt kontrastowe z monitorem.
Jeżeli chodzi o temperaturę, to zależy ona od pory roku. W lecie, gdy na zewnątrz jest ciepło, musisz starać się utrzymać temperaturę w granicach 20-24 st. C, jednak w ziemie, 18-22 st. C, przy założeniu, że ubieramy się wtedy cieplej.

Dostępne na rynku biurka oferują kilka pobudzających ciekawość rozwiązań, które mogą w znaczący sposób przyczynić się do osiągnięcia optymalnych warunków pracy. Do wyboru mamy biurka tradycyjne albo dedykowane do pracy przy komputerze. Perfekcyjnym wyjściem jest wyposażyć nasze stanowisko pracy w ergonomiczny stół, który będzie posiadał osobną przestrzeń na monitor , a ponadto klawiaturę. Zarówno blat stołu jak również podstawka pod monitor powinny mieć regulację wysokości, ażeby dopasować mebel do naszych preferencji. Nie należy zapominać też o zapewnieniu adekwatnej przestrzeni dla nóg. Z całą pewnością nie zabraknie nam miejsca, jeżeli zapewnimy sobie 1 m szerokości jak również głębokości.

Podstawka pod stopy

Jeden z najbardziej zasadniczych elementów wpływających na komfort pracy i ewentualne problemy zdrowotne. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiego produktu, w którym wszelkie elementy mogą być regulowane – nie tylko wysokość czy nachylenie oparcia, ale również wysokość nachylenia siedziska czy podłokietników. Z doświadczenia wiem, że warto wybrać taki produkt, który będzie posiadał możliwość regulacji wysokości nachylenia siedziska z możliwością blokady na dowolnym położeniu. W tym miejscu zaraz ostrzegam, że kilka foteli blokuje się jedynie w jednej pozycji, co jest jeszcze dopuszczalne i da się tak pracować, ale czasami ta blokada nie jest do końca dopracowana i fotel przechyla się przy obciążeniu na jedną stronę, ponieważ bolec blokujący nie przecina całej podstawy, nie wytrzymuje tym samym obciążania, uginając się – praktycznie nie da się na takim modelu siedzieć.
Warto wybrać także takie krzesło, w którym oparcie będzie wyprofilowane w taki metodę, aby zagwarantować wsparcie dla kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Jeżeli już z kolei nie chcemy wylądować na globu z powodu przewracającego się fotela, wybierzmy krzesło oparte o bazę 5-ramienną, gdyż jest ono bardziej ustabilizowane.

Dodaj komentarz