Inwestowanie przez interent – o czym trzeba pamiętać

Własny biznes – skąd wziąć pieniądze na rozruch?

Dzisiaj bierzemy pod lupę internetowe programy inwestycyjne. Przez wielu nazywane programami HYIP. W poniższym poście napiszę wam czym one są, jakie jest ryzyko i czy warto je podejmować.

Hyip (High Yield Investment Programs ) – są to programy internetowe umożliwiające zarabianie pieniędzy poprzez inwestycje, zarobić można dużo, gdyż obiecany procent z inwestycji jest z reguły bardzo wysoki. Właściciele większości takich programów sugerują powiązania z instytucjami finansowymi lub bankowymi, zwykły użytkownik nie jest tak na prawdę w stanie tego zweryfikować. Żywot takich programów nie jest długi, niektóre działają miesiąc, niektóre pół roku. Wypłaty realizowane są dzięki wpłatom innych użytkowników.

Jakie są możliwości zarobkowe w inwestycyjnych programach internetowych?

 

Dużo zależy od tego na ile dana osoba pozwoliła sobie inwestując kwotę, niektórzy są odważni i inwestują konkretne pieniądze co pozwala im dużo zarobić lub też dużo stracić. Ostatnio można zaobserwować tendencję wzrostową, jeśli chodzi o zainteresowanie tego typu programami w naszym kraju.

Zazwyczaj procenty jakie możemy oczekiwać wobec takich programów to :

30% w 15 dni.

50% w 30 dni.

120% w 60 dni.

Jest to ogromna różnica porównując to do lokat bankowych, gdzie oferowany średni procent to 2% na rok. Zarobić w programach HYIP można i to bardzo dużo, ważna jest świadomość ryzyka i używanie kilku wskazówek które zawsze Ci pomogą nie stracić pieniędzy

Ryzyko

Każda osoba która zdecyduje się na inwestycję w takowych programach musi zdawać sobie sprawę z bardzo istotnych rzeczy :

 WYPŁAĆ WKŁAD – bardzo dobra taktyka, pozwalająca nam zarabiać …jeżeli startujemy z jakimś programem i widzimy że strona jest intensywnie promowana przez różne podmioty, jeśli strona wygląda profesjonalnie a właściciel zainwestował w reklamę, możesz się domyślić że nie jest to projekt na kilka dni, wtedy inwestujesz daną kwotę a wkład wypłacasz jak najszybciej możliwe. Co daje nam taka taktyka? wypłacasz swój depozyt i obracasz zarobionymi pieniędzmi – zawsze się tego stosuje i tobie tez to zalecam.

 Nigdy nie inwestuj takiej kwoty jaka mogła by zaszkodzić twoim finansom. Musisz być świadomy ryzyka, że w każdej chwili taka platforma może zakończyć działalność a Ty wszystko możesz stracić, robisz to na własną odpowiedzialność.
Nie reinwestuj wszystkich zarobionych środków, twoim priorytetem powinna być jak najszybsza wypłata wkładu, aby zniwelować ryzyko straty.
Polecając program innym osobom, informuj ich o ryzyku.

Kolejna zasada której ja się zawsze stosuję, rozpoczynając przygodę z jakimś programem, zawsze dołącz do grupy na facebooku czy do forum, obserwuj wszystkie wiadomości na temat danego programu, jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące zmiany typu : zmiana naliczeń, limity wpłat wypłat czy zamrażanie środków – to powinien być dla ciebie jasny sygnał, aby się wycofać.

Monitory Hyip – Są strony które potrafią zweryfikować wypłacalność danego programu, zatem wchodzimy na stronę www.allhyipmonitors.com Jest to strona na której sprawdzimy czy dana strona zarobkowa jest wypłacalna, wchodząc na stronę wpisz nazwe domeny w której chcesz zarabiać, jeśli pojawi ci się na zielono napis PAYING to oznacza to że program na daną chwile jest wypłacalny.

Czy warto ? 

Możliwości zarabiania w internecie jest dużo, a to jest jedna z opcji. Ja bawiąc się w takie programy liczę się z ryzykiem, na wszystko patrzę z dystansem i chłodną głową. Dzięki temu jestem w stanie podejmować kluczowe decyzję które mają wpływ na to czy będę w danym programie na plusie, bądź minusie. Tobie radzę to samo, przed przystąpieniem do danego programu dobrze to przemyśl, pamiętaj że możesz zarobić jak i to że możesz stracić. Jestem pewien że powyższe wskazówki Ci się przydadzą i dzięki nim będziesz wiedział jak podejść do inwestycji

Dodaj komentarz