Mechanicy samochodowi

Mechanicy samochodowi

Czasy obecne to rzecz jasna docenianie zawodu takiego jak mechanik samochodowy. Mowa tu dokładnie o tym, że za pomocą aut transportuje się towary, a popularnych modeli samochodów użytkowych używają także specjaliści tacy jak monterzy lub hydraulicy. Nie należy też zapominać o tym wykorzystaniu samochodów przez zwyczajnych ludzi, czyli o tych którzy jeżdżą popularnymi modelami aut kompaktowych do pracy lub po to by zrobić zakupy. Te zależności doskonale ukazują nam to, że mechanicy samochodowi są ważnymi przedsiębiorcami w świecie obecnych. Rzecz jasna w przypadku mechaników samochodowych kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nich specjalizuje się w naprawach aut konkretnego koncernu lub nawet elementów aut takich jak skrzynie biegów. Takie wyspecjalizowanie się to dla mechanika zaleta, bo wiele z nich naprawia pojazdy w sensie ogólnym, ale niewielu zajmuje się skrzyniami biegów lub tą precyzyjną mechaniką powiązaną z remontem nietypowej jednostki napędowej.

Kredyty dla mechaników.

Kredyt dla mechanika to rzecz jasna kredyt dla specjalisty, który zatrudnia już kilku innych mechaników i na dokładkę chce dodać we własnej firmie te trzy stanowiska pracy bezpośrednio powiązane z podnośnikami do samochodów, po to by zacząć zarabiać więcej. W tego typu przypadkach ten przedsiębiorca musi się zainteresować kredytami oferowanymi przez poważne banki międzynarodowe, bo one mają spory kapitał i co równie istotne zazwyczaj ich oferta jest dość szczodrą, czyli kredyty w tych bankach to i niska rata i niskie oprocentowanie, a warunki takowego kredytu da się sprawdzić nawet za pomocą telefonu i to w kilka minut. Aspekt ten jest bardzo ważnym, bo po to by podpisać umowę kredytową dany mechanik pojedzie do placówki banku, ale nie będzie krążył cały dzień po bankach, po to by przyrównać do siebie wiele ofert powiązanych z kredytami, bo właśnie tak robiono ponad dwie dekady temu, a dziś przyrównanie do siebie takich danych to posiadanie urządzenia mobilnego z dostępem do sieci.

Mechanicy od skrzyń biegów.

Pewna część mechaników naprawia wyłącznie skrzynie biegów i tych specjalistów jest niewielu w porównaniu do zwyczajnego mechanika, który naprawia hamulce w aucie, amortyzatory, wymienia akumulator i niekiedy nawet świece w silniku. Inne zadanie ma mechanik zajmujący się skrzyniami biegów w aucie. Tego typu mechaników jest niewiele w całym regionie, czyli takimi naprawami zajmuje się zaledwie kilku specjalistów i trudno się do takowych dostać, bo można czekać nawet kilka miesięcy ze swoim problemem dotyczącym automatycznej skrzyni biegów. Ważnym jest też i to, że taki specjalista też się ceni, bo wie, że inny taki specjalista działa ponad dwieście kilometrów dalej i także ma napięte terminy. Dlatego w przypadku tych konkretnych mechaników nie jest tanio i co równie istotne będzie tylko drożej, bo koszty pracy rosną z roku na rok, a części w przypadku niektórych skrzyń biegów także nie maleją i dlatego też taki mechanik raczej nie będzie tańszym.

Mechanicy naprawiający auta ludziom, którzy są w okolicy.

Dość często bywa tak, że jakiś kierowca jedzie na wakacje i w trasie auto zaczyna się mu psuć. Tego typu sytuacje rzecz jasna są dość nieciekawymi, bo musi w najbliższym mieście zajechać do mechanika, który na dokładkę zgodzi naprawić się auto poza kolejnością. Raz takie auto można naprawić bardzo tanio i co równie istotne szybko, a innym razem niestety trzeba czekać na usługę kilka godzin i co równie istotna taka usługa nie może być tanią. Jednym słowem bywa różnie i co równie istotne najlepiej szybko poszukać mechanika, jeśli zaczniemy słyszeć jakieś niepokojące odgłosy z tylnych kół lub z mostu napędowego, bo jeśli naprawę wykona się wcześnie to będzie ona tanią i oszczędzi nam dalszych wydatków, ale jeśli będziemy męczyć auto, czyli pokonamy nim kolejne dwieście kilometrów i dopiero w miejscu docelowym je naprawimy to taka naprawa może być bardziej rozległą i jednocześnie bardziej kosztowną. Dlatego dość wielu z nas przed wyjazdem wakacyjnym dokładnie sprawdza samochód.

Błędy mechaników.

Mechanicy popełniają błędy, bo to nie roboty tylko ludzie i raz na jakiś czas popełnia jakiś błąd choćby z tego przemęczenia, ale nie zawsze jest to znaczny błąd i co równie istotne w wielu procentach przypadków taki błąd udaje się tanio naprawić. Kluczowe znaczenie ma też i to, że błędy trafiają się też i innym mechanikom, czyli tym, którzy naprawiają maszyny rolnicze, a błąd często oznacza brak sprawdzenia napięcia paska klinowego i zdarza się to zazwyczaj po tym trudnym i długim dniu pracy, czyli wtedy gdy dany mechanik chce mieć szybciej ten czas wolny i robiąc coś prostego zapomina o jednym z etapów swojej pracy. Dla ludzi generalnie takie pomyłki są czymś normalnym i w warsztatach, w których pracuje kilku mechaników samochodowych nie trafiają się aż tak często, bo starszy mechanik może zauważyć błąd młodszego i wspomnieć mu o tym, że dana czynność wykonał błędnie. Tego typu uwaga kolegi z pracy to nie obelga tylko cenna wskazówka.

Większe firmy.

Mechanicy pracują także w większych firmach, a tam normą jest to, że na fotel kierowcy w aucie klienta nakłada się taki foliowy pokrowiec i kierownice także owija folią. Takie postępowanie jest powiązane z tym, że mechanicy często mają brudne dłonie i na dokładkę brudne ubranie robocze, a te zabrudzenia nie mogą przejść na tapicerkę w samochodzie klienta, zwłaszcza jeśli jest to dość droga limuzyna. Takie trzymanie się tych wytycznych dotyczących czystości jest bardzo ważnym, bo klienci często coś mówią odnośnie tego, że jakiś mechanik ubrudził im tapicerkę w aucie, a często nawet powracają do konkretnego mechanika i mówią mu wprost o tym, że musi im zwrócić za pranie tapicerki, którą ubrudził. Sytuacje tego rodzaju mają miejsce, ale nie w tych większych firmach, bo tam nawet jest monitoring i szefowie dbają o to by pracownicy postępowali zgodnie z procedurami, czyli z takimi błedami powiązane są nawet jakieś kary dyscyplinarne, które są dotkliwymi dla mało sumiennych mechaników samochodowych.

Kosztowne błędy.

Takie wiele kosztujące błędy mechaników teżmają miejsce i co równie istotne trzeba takowym przeciwdziałać, czyli dobrze jest wtedy gdy jest przynajmniej dwóch mechaników, bo wtedy jeden czuwa po części nad pracą tego drugiego. Dochodzi nawet do uszkodzenia skrzyni biegów w pojaździe klienta. Problemy tego rodzaju nie powinny mieć miejsca, ale mają, bo na pewną liczbę godzin pracy mechanicy popełniają błędy i to zwłaszcza wtedy gdy pracują już zmęczeni po godzinach, tylko po to by wykonać zaplanowane prace w terminie. Spraw też nie ułatwia wymagający szef, który daje swoim pracownikom sporo zleceń i niezby wiele czasu na ich wykonanie. Tak często bywa w większych miastach, bo tam klientów jest wielu i co równie istotne wielu z tych klientów chce by ich auta naprawiono jeszcze tego samego dnia, bo po tych kilku godzinach napraw chcą odebrać swoje dziecko własnym autem ze szkoły lub z przedszkola. Takie wymogi są o wiele częstszymi w sporych miastach, bo tam żyje się na godziny, a ludzie chcą unikać korzystania z taksówek lub z aut z wypożyczalni bo to dodatkowe koszty.

Zakład naprawiający auta i wypożyczalnia w jednym.

Pewna część firm naprawiających samochody oferuje nawet auto na czas naprawy, czyli klient daje swój samochód do naprawy i wynajmuje auto na czas naprawy w dokładnie tej samej firmie. W tym rzecz jasna tkwi to zwiększanie wygody danego klienta i to znaczące, bo ludzie chcą dać własne auto do naprawy i przy okazji wynająć inne oszczędne na czas naprawy. Oddają tego typu auto wtedy gdy mają odebrać własne od danego mechanika. Za tego typu usługę opłaca się jeden rachunek i w tym właśnie tkwi wygoda. Często też taka opcja jest tańszą od naprawienia samochodu w jednej firmie i wynajęcia auta zastępczego w drugiej, a to zadowala ludzi, którzy chcą by to wszystko było i tańsze i znacznie mniej skomplikowane. Usługi tego typu świadczą raczej firmy z większych miast, bo właśnie w sporych miastach istnieje znaczne zapotrzebowanie na taką kompleksową usługę i co równie istotne w większych miastach takich firm przybywa.

Dodaj komentarz