Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w wielu środowiskach. Wiele osób twierdzi, że jest to świetny sposób na łatwy i szybki zarobek. Ale czy to oznacza, że warto w nie inwestować? Jak to działa i czy tak naprawdę jest legalne? Poniżej znajdziesz najważniejsze kwestie związane z rynkiem kryptowalut.

Kryptowaluty – co to jest?

Zacznijmy od tego, że kryptowaluta to inaczej waluta kryptograficzna, moneta wirtualna, która nie istnieje w namacalnej formie pieniądza. Można nią operować w sieci, na całym świecie i wymienić na dowolną istniejącą walutę, w tym na złotówki. Istnieje wiele portali transakcyjnych, które mają na celu pomoc w skupowaniu i sprzedawaniu kursów, za drobną opłata prowizyjną.

Kryptowaluty są całkowicie legalne, choć ich występowanie w postaci internetowej sprawiło, że polskie prawo bardzo późno uregulowało to stosownymi zarządzeniami. Rynek kryptowalut działa tak jak standardowa giełda, ale online. Waluty zmieniają swoje wartości w zależności od wielu czynników, a Ty możesz sprzedać lub kupić wybrane kursy. Pamiętaj, że kryptowaluty istnieją globalne, a ich wartości mogą się zmieniać w zależności od wydarzeń światowych, nie tylko europejskich.

Portale transakcyjne – co to jest?

To takie strony internetowe, na których możesz się zarejestrować i wziąć dokonywać transakcji polegających na kupnie i sprzedaży kryptowalut. W zależności od portalu, możesz trafić na rożne waluty. Łącznie na świecie jest ich około 4000. Najpopularniejszą i najdroższą  z nich jest bitcoin, który w zależności od okresu, może kosztować nawet 50 000zł za kurs. Niech ta kwota Cię nie przeraża, nie musisz kupować pojedynczych akcji, możesz dokonać transakcji jedynie na ułamek.

Czy na kryptowalutach można zarabiać?

Wiele osób twierdzi, że jest to możliwe. Trzeba jednak posiadać przynajmniej minimalną wiedze na temat funkcjonowania tego rynku. Inwestowanie dużych kwot w ciemno może zakończyć się utratą zainwestowanych środków. Wiedza analityczna i umiejętność oceny ryzyka z pewnością przyda się w obstawianiu kolejnych kroków poszczególnych walut.

Inwestowanie w kryptowaluty może przynieść dochód, który dodatkowo zasili budżet domowy, ale powinno być przemyślane i dokładnie zaplanowane. Można tu bardzo szybko zarobić, ale należy się liczyć również ze stratą. Serwisy transakcyjne są zbudowane intuicyjnie i pomagają w dokonywaniu transakcji, a nawet dają wskazówki w postaci bezpłatnych webinarów czy szkoleń online, ale nie zastąpią rozeznania i rozsądnie podejmowanych decyzji biznesowych.

Dodaj komentarz