Czy warto zdecydować się na płatności Prestashop?

Czy warto zdecydować się na płatności Prestashop?

Nie bez powodu Prestashop to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce. Wybór funkcjonalnych modułów, wtyczek i dodatków przyprawia przedsiębiorców o zawrót głowy. Otwarty kod sprawia zaś, że można dostosować poszczególne elementy sklepu do indywidualnych potrzeb. W poniższym artykule skupimy się na module płatności online Prestashop.

Prestashop – płatności

W zasadzie cała branża e-commerce wykorzystuje płatności bezgotówkowe. W dobie cyfryzacji właśnie tego oczekują klienci, którzy dokonują zakupów w sklepie internetowym. Czy warto zdecydować się na moduł płatności Prestashop (x13.pl/moduly-prestashop/platnosci-i-dostawa)? Jest to w zasadzie pytanie retoryczne.

Oto kilka najważniejszych cech tego modułu:

 • Szeroki wybór dostępnych metod płatności – w tym m.in. płatność kartą debetową i kredytową, w systemie Pay by link, za pośrednictwem BLIK-a
 • Obsługa wielu e-sklepów
 • Możliwość dokonania zakupu bez rejestracji – klient nie musi zakładać konta w sklepie, co skłania go do szybkiego zakupu i przekłada się na wyniki sprzedażowe
 • Ułatwiony dostęp
 • Ship to pay (przyporządkowanie metody płatności do konkretnego sposobu dostawy)
 • Szybka realizacja płatności
 • Automatyczna obsługa zamówień – od razu po zaksięgowaniu wpłaty zmienia się status zamówienia
 • Bezpieczeństwo transakcji – technologia zastosowana w modułach płatności jest zgodna z tą, stosowaną przez największe banki
 • Jedna z najniższych na rynku prowizji

Jak zatem widać – moduł ten ma wiele zalet. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie nowoczesnego i przyjaznego sklepu internetowego bez tego właśnie modułu.

Ponadto dostępne są również moduły, umożliwiające prowadzenie sprzedaży i otrzymywanie płatności na rynkach zagranicznych (UK, DE, ES, IT etc.). Wykorzystuje się wówczas takie możliwości, jak: one click, płatności cykliczne czy API do formularzy płatniczych.

Kolejna opcja to moduł, umożliwiający dokonywanie płatności PayPal czy system płatności ratalnych. Słowem: znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by rozwinąć swój biznes.

Metody płatności w Prestashop – jak ustawić?

Na początek musisz się zalogować do swojego panelu administracyjnego PrestaShop.

 1. Następnie wejdź w sekcję Ulepszenia, a kolejno wybierz: Płatność i Preferencje.
 2. Pojawiają się następujące możliwości: ograniczenia waluty, ograniczenia grupy, ograniczenia kraju, ograniczenia przewoźnika.
 3. Ustawiasz ograniczenia waluty – dostępne metody płatności dla walut.
 4. Ustawiasz ograniczenia grupy – przypisujesz w ten sposób metody płatności do konkretnych klientów (na przykład hurtowników czy klientów detalicznych).
 5. Ustawiasz ograniczenia kraju – przypisujesz metody płatności do konkretnego kraju, do którego wysyłasz towar.
 6. Ustawiasz ograniczenia przewoźnika – przypisujesz w tej sekcji metody płatności do konkretnych przewoźników, z których usług korzystasz.

Jak widać – obsługa nie jest trudna, a wszystko odbywa się w sposób intuicyjny.

Dodaj komentarz