Dla kogo kontener na gruz i śmieci?

Dla kogo kontener na gruz i śmieci?

Zawsze, kiedy dokonujemy remontu domu jednorodzinnego lub mieszkania to musimy liczyć się, z tym że pozostanie po takim remoncie duża ilość różnych rodzajów odpadów, a także gruzu. Najlepiej w takim przypadku zdecydować się na skorzystanie z usług firm oferujących wynajem kontenera na gruz wraz z podstawieniem, aby na czas remontu mieć odpowiedni pojemnik, do którego będzie ładowany gruz. Takie rozwiązanie pomoże nam uniknąć bałaganu na terenie naszego domu, a w sytuacji, kiedy kontener zostanie zapełniony, to możemy zatelefonować i poprosić o wymianę kontenera na pusty.

Który rodzaj kontenera wybrać?

Najczęściej przy domach jednorodzinnych warto wybrać kontener o pojemności 6 lub 8 metrów sześciennych, w którym będziemy mogli spokojnie pomieścić cały gruz powstały po remoncie. Takie kontenery są również dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy pozbyć się ziemi lub innych odpadów mieszanych. Zawsze jednak musimy posiadać kilka kontenerów, aby nie mieszać gruzu z plastikiem czy ziemią. Musimy również zastanowić się nad tym, czy kontener będzie stał na terenie otwartym, czy też pod halą. Jeżeli kontener ma być pod zadaszeniem, to nie musimy martwić się o kontener z zamykaną klapą. Natomiast w przypadku kontenerów, które mają być użytkowane na dworze, dobrze jest wybrać te z klapą, dzięki czemu będziemy mogli zamknąć w przypadku deszczu, aby nie padało do środka.

Kto najczęściej wynajmuje kontenery na gruz lub śmieci?

Kontenery wynajmowane są przez osoby prywatne, które remontują swoje domu lub mieszkania, ale także przez przedsiębiorców posiadających lokale gastronomiczne oraz usługowe i noclegowe. Co kilka lat właściciele restauracji, a także barów oraz pubów czy hotelów noclegowych zmieniają wygląd swojego obiektu. Zazwyczaj podczas takiego remontu generuje się różnego rodzaju odpady, a także gruz. Dobrze jest wtedy mieć pod ręką firmę, która oferuje wynajem kontenerów z podstawieniem i wywozem.

Jeśli jesteśmy właścicielami firmy remontowej, to podczas dużych remontów budowlanych będą nam potrzebne różnej wielkości kontenery. Dobrze jest wtedy odpowiednio wcześniej dogadać się z firmą wynajmującą kontenery, aby uzyskać dodatkowe zniżki za wynajem w większej ilości oraz długoterminowo. Zdarzają się remonty na osiedlach, które trwają tylko 2 tygodnie, ale są również takie, które trwają ponad miesiąc. Oczywiście zawsze będzie musieli zapłacić więcej za wynajem krótkoterminowy, a także wpływ na cenę będzie miała sama pojemność kontenera. Należy jednak na początek zwrócić uwagę na kontener dostosowany do potrzeb, a później na cenę.

Dodaj komentarz