Ile kosztują portfele kryptowalutowe?

Ile kosztują portfele kryptowalutowe?

Każda osoba, która chce zacząć inwestować w kryptowaluty, powinna wiedzieć, że nie powinno się ich przechowywać na giełdzie. Dostępy do kryptowalut powinno się przechowywać na przeznaczonym do tego portfelu. Dzisiaj przedstawimy wam, czym mogą różnić się od siebie, jakie są orientacyjne ceny i co na nie wpływa.

Czym są portfele kryptowalutowe?

Portfele krypto służą do przechowywania swoich dostępów do walut kryptograficznych różnego rodzaju. Nie zagłębiając się w dokładne aspekty techniczne, na portfelu kryptowalutowym można przechowywać dostępy do naszych wirtualnych walut. To właśnie na portfelu zapisujemy klucz prywatny, którym posługujemy się przy wykonywaniu przelewów. Możemy wyróżnić hot, jak i cold wallets, czyli takie, które do funkcjonowania potrzebują stałego łącza internetowego, oraz te, które go nie wymagają. Są one zabezpieczone specjalnymi hasłami o określonej długości, to tak zwane klucze prywatne. Mogą one przybierać one różne formy, popularne są portfele:

  • papierowe,
  • w formie aplikacji,
  • sprzętowe,
  • przeglądarkowe,
  • desktopowe.

Co wpływa na cenę portfela kryptowalutowego?

Ceny portfeli kryptowalutowych będę się od siebie różnić i wynika to z wielu aspektów, nie tylko z tego, w jakiej formie występują. Niektóre portfele kryptograficzne będą darmowe, jak np. PortfelBitcoin.pl, który utrzymuje się z abonamentów w wersji PRO i prowizji przy wymianie wirtualnych walut. Inne wymagają płatności aktywacyjnej, a w przypadku portfela sprzętowego jesteśmy zmuszeni wydać dodatkowe pieniądze na urządzenie.

Ile kosztują hot wallets?

Cena tak zwanych hot wallets może być różna w zależności od dostawcy usług, niektóre strony bądź aplikacje będą pobierały opłaty aktywacyjne oraz prowizję za sprzedaż, kupno czy wymianę wirtualnych walut, inne mogą zaś utrzymać się z czegoś innego, np. z dodatkowych opcji, które są odstępne dla użytkowników premium. Przed wybraniem pierwszego portfela do inwestowania w waluty kryptograficzne, warto zapoznać się z ofertą dostępną na rynku i wybrać taki, który nam najbardziej odpowiada.

Ile kosztują sprzętowe portfele krypto?

Doświadczeni inwestorzy w krypto często wolą wydać więcej pieniędzy za portfel sprzętowy. Najpopularniejsze firmy cold walletów to Ledger i Trezor. Obie marki oferują najrozmaitsze modele urządzeń, które różnią się ceną, funkcjami, materiałem, jak i obsługiwanymi kryptowalutami. Trezor to starsza marka, można powiedzieć, że jej pozycja w branży jest ugruntowana i pewna, dlatego też portfele Trezora są znacznie droższe, a ceny za sprzęt wahają się od 80 do nawet 300 euro! Ceny portfeli kryptowalutowych Ledgera zaczynają się natomiast od 70 euro, ale na promocjach można go zakupić nawet taniej.

Nie istnieje żaden sposób na to, by inwestować w kryptowaluty bez dodatkowego wkładu finansowego. Możemy spotkać darmowe portfele dla walut kryptograficznych, ale nadal musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli opłacać prowizję za wymianę lub sprzedaż wirtualnej waluty.

Dodaj komentarz