Leasing pracowników z Ukrainy i ze Wschodu — rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorców

Dlaczego warto zatrudniać zagranicznych pracowników? Co możesz zyskać dzięki tym specjalistom i jak legalnie podjąć z nimi współpracę? Czy twoja firma może dzięki nim odnieść wizerunkowy sukces? Poniżej odpowiadamy na wszystkie twoje pytania!

Leasing pracowników — fakty i mity

Jeśli leasing pracowników kojarzysz z nieuczciwymi agencjami pracy, niedogodnymi warunkami dla pracowników i ryzykiem, już czas, abyś poznał współczesne standardy. Faktycznie, jeszcze do niedawna wynajem specjalistów był owiany złą sławą. Przekonuje się do niego jednak coraz większa liczba pracodawców i nie dzieje się to bez przyczyny. Fakty o leasingu pracowniczym są bowiem następujące:

  1. Pozwala on na optymalizację kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników.
  2. Jest w pełni legalnym rozwiązaniem.
  3. Daje szansę na nawiązanie nowych znajomości i rozwój firmy.
  4. Zapewnia dobre warunki wszystkim stronom umowy.
  5. Umożliwia błyskawiczne wypełnienie braków kadrowych na określony czas.

Czy leasing pracowników ze Wschodu to dobre rozwiązanie?

Istnieje wiele korzyści, które wiążą się z wynajmem zagranicznych pracowników. Oto najważniejsze spośród nich:

  1. Budowanie nowoczesnego i tolerancyjnego wizerunku firmy.
  2. Możliwość przyjmowania zagranicznych zleceń i gości.
  3. Kontakt z odmienną kulturą, zwyczajami pracy i możliwość adaptacji nowych rozwiązań.
  4. Możliwość pomocy migrantom zarobkowym.
  5. Wypełnienie braków branżowych na rodzimym rynku.

Z tym rozwiązaniem wiążą się jednak pewne obawy. Wielu przedsiębiorców wskazuje na dodatkowe koszty i formalności, które niesie za sobą zatrudnianie osób zagranicznego pochodzenia. Na szczęście w przypadku leasingu pracowników obowiązki te przejmuje agencja pracy, otrzymując za swoje działania stosowną prowizję. Pracodawca podpisuje wyłącznie umowę — legalnym pobytem specjalistów w Polsce zajmuje się zewnętrzna firma.

Jak przebiega współpraca z agencją Flambir?

Wszelkie formalności wypełni za ciebie firma Flambir. Nie jest to agencja pracy tymczasowej, lecz sprawdzona firma, która sprostała już wielu wyzwaniom, czym zasłużyła sobie na renomę wśród zadowolonych klientów. Szybki proces rekrutacji, najlepsi specjaliści, korzystne warunki dla przedsiębiorców i zgrany zespół to jej niewątpliwe atuty. Przedstawiciele Flambir pozostają w kontakcie z klientami od początku do końca realizacji zlecenia, organizując nie tylko rekrutację i spersonalizowaną ofertę, ale także zapewniając obsługę kadrowo-płacową. To firma, której warto zaufać — przekonaj się o tym już dziś, kontaktując się z nią telefonicznie lub mailowo!