Prezenty świąteczne dla rodziców

Prezenty świąteczne dla rodziców

Zakupy przed świętami są działaniem w kierunku podarowania bliskim ulubionej rzeczy, która sprawi im wielką przyjemność. Wszyscy otwierają portfele  zastanawiając się, co w tym roku podarować żonie, mężowi, rodzicom, dzieciom itd. Tylko, często się zdarza, że zakup, który wymagał tyle wysiłku, czasu, nerw wcale nie są spowodował zadowolenia. Taki prezent może zostać pokryty kurzem i zalegać w kącie przez wiele lat. Ale w tym roku może być zupełnie inaczej, bo można wybrać prezenty na święta dla umiłowanych i drogich osób, zgodnie z jasnym planem.

Zasady kupowania prezentów świątecznych

Aby każda bliska osoba otrzymała prezent, który sprawi jej radość warto sporządzić schemat gustów i zainteresowań wszystkich, których zamierza się obdarzyć w te święta.

Najważniejsze pytania, na które należy sobie odpowiedzieć przez wyborem prezentów na święta dla konkretnej osoby to np.:

 • Jaki jest ulubiony kolor?
 • Jakie jest hobby?
 • Podejście do zwierząt domowych?
 • Marzenie
 • Ulubione jedzenie
 • Ulubiony zapach
 • Kraj, który chciałby odwiedzić.

Odpowiedzi na te i inne pytania pomogą przenieść wyobraźnię w obraz przyszłości. Jeżeli tata, mąż, narzeczony lub brat jest miłośnikiem orientalnej kultury, przyciąga go średniowieczna japońska broń, jest zachwycony tańcami japońskich dziewcząt kupienie trafionego prezentu nie będzie takie trudne. Wiedząc to, można z łatwością podarować samurajski miecz, kimono lub coś w tym stylu. I, oczywiście, darczyńca będzie zadowolony, że w końcu może zaskoczyć i rozkoszować się radością obdarowanego. Oczywiście, nie należy robić takich wyjątkowych zakupów w ferworze świątecznych zakupów, ani w ostatnim dniu przed świętami. Aby podjąć prawdziwie oryginalną decyzję potrzeba czasu.

Jakie prezenty na święta kupić dla rodziców, którzy są w wieku od 40 do 60 lat?

Wiek maksymalnej aktywności społecznej. Z reguły dzieci dorastają, a rodzice żyją jasnym, pełnym życiem. Co może być ciekawym prezentem dla rodziców od 40 do 60 lat? Oto kilka wskazówek dotyczących prezentów świątecznych:

 • Zlecenie namalowania portretu rodzinnego i podarowanie go rodzicom
 • Fotoksiążka ze zdjęciami rodzinnymi
 • Przedmioty kolekcjonerskie: znaczki, monety, ryciny, figurki, zegarki, książki itd. Czy można sobie wyobrazić, jaka będzie szczęśliwa mama lub ojciec, jeśli pod choinką znajdą coś do swojego albumu?
 • Karaibski rejs. Można wykupić rodzicom na prezent świąteczny wycieczkę do ciepłych krajów na pewno docenią możliwość odpoczynku po wyczerpującym roku pracy. I podczas gdy oni odpoczywają warto zrobić jeszcze jedną niespodziankę dla nich: drobne naprawy, pomalowanie pokoju itd. Z pewnością takie święta zostaną zapamiętane przez nich do końca życia.
 • Fantastyczna romantyczna kolacja w restauracji. Taki prezent da rodzicom okazję, aby poczuli się wyjątkowo młodymi i, zakochanymi. Pozwolić im rozkoszować się niezwykłą atmosferą poza domem.
 • Kosz delikatesowy. Jeden ze spersonalizowanych i stosunkowo niedrogich prezentów. Można podarować rodzicom pełny koszyk ich ulubionych przysmaków. Wnętrze kosza może zawierać: dobre wino, słodycze, owoce. Najbardziej wzruszające w tym darze jest to, że pamięta się o ich gustach, będą pewni, że są kochani i ważni.

Prezenty na świta dla rodziców w wieku 60 lat i starszych

Najlepszym prezentem na święta dla dojrzałych rodziców jest zawsze uwaga ich dorosłych już dzieci i ukochanych wnuków. Z reguły dorosłe dzieci, z dnia na dzień, rozwiązując swoje palące problemy, zapominają zadzwonić, napisać, iść do swoich rodziców. Może warto w świąteczny dzień zorganizować przyjęcie dla całej rodziny, która zbierze się przy jednym stole i uszczęśliwi rodziców wspólnie spędzanymi chwilami.

A z materialnych prezentów można podarować coś niezapomnianego:

 • Dobrą książkę z dedykacją,
 • Biżuterię ze spersonalizowanym grawerem
 • Aparat fotograficzny, ponieważ z reguły starsze osoby starają się uchwycić wnuki, krewnych w jasnych chwilach ich życia.
 • Można zrobić film w stylu retro lub album ze zdjęciami rodzinnymi. Rodzice, którzy mają teraz dużo wolnego czasu, będą siedzieć godzinami przy takim darze uśmiechając się.

Więcej informacji

Jeżeli szukasz ciekawego prezentu na Święta – zobacz, co oferuje Ministerstwo Gadżetów – oryginalne pomysły na prezenty świąteczne i nie tylko.

Dodaj komentarz