Jak szybko znaleźć dobre i darmowe konto firmowe?

Jak szybko znaleźć dobre i darmowe konto firmowe?

Dobrze prosperującą firmę wyróżnia nieograniczony dostęp do narzędzi, które ułatwiają prowadzenie biznesu. To właśnie darmowe konto firmowe jest najczęściej wskazywanym produktem przez przedsiębiorców, który pomaga łatwo i skutecznie kontrolować firmowe finanse.

Jeśli dopiero planujesz otworzyć konto, to z pewnością szukać będziesz takiego z możliwością darmowego prowadzenia rachunku i bezpłatnymi przelewami, czy darmowymi bankomatami. Jak zatem szybko znaleźć konto dopasowane do firmowych potrzeb? Odpowiadamy!

Czy samodzielna analiza oferty każdego banku ma sens?

Skrupulatne analizowanie każdej dostępnej oferty konta firmowego pozwoli Ci zyskać niezbędną wiedzę do wybrania właściwego produktu. Czynność ta zabierze Ci jednak wiele cennego czasu, który w przypadku przedsiębiorców często jest na wagę złota. Dużo lepszy pomysłem będzie zatem skorzystanie z gotowych rozwiązań.

Najlepszą alternatywą będzie zapoznanie się z rankingiem darmowych kont osobistych, dzięki któremu dużo szybciej wybierzesz odpowiedni produkt. Lista zawiera kluczowe informacje, takie jak:

  • wysokość opłaty za prowadzenie rachunku;
  • wysokość opłaty za kartę przypisaną do konta;
  • możliwość korzystania z bezpłatnych bankomatów w Polsce;
  • wysokość opłaty za przelewy internetowe;
  • opcja otwarcia konta firmowego bez wychodzenia z domu (online).

Na tym jednak nie kończą się zalety rankingu kont firmowych od bank-ranking.pl. Klikając w zakładkę “szczegóły” poznasz pozostałe informacje, a także znajdziesz przydatne dokumenty jak np. tabelę opłat i prowizji dla danego rachunku.

Podczas wyboru możesz również wybrać najbardziej obiecujące oferty i je porównać – poprzez zaznaczenie “dodaj do porównania”. Dostępne opcje pozwalają zatem zaoszczędzić wiele cennego czasu.

Zalety posiadania darmowego konta firmowego dopasowanego do potrzeb firmy

Zalet z posiadania darmowego konta firmowego możliwie jak najbardziej dopasowanego do potrzeb danej firmy jest wiele. Przede wszystkim rachunek pozwala swobodnie zarządzać finansami. W zależności od wybranych parametrów, darmowe konto firmowe pozwala na większą oszczędność w perspektywie całego miesiąca. Jednorazowe pobranie gotówki z darmowego bankomatu nie kosztuje dużo, jeśli jednak spojrzymy na to w nieco szerszej perspektywie i pomnożymy niewielki koszt przez liczbę miesięcy, to otrzymana suma nie będzie już taka mała. 

Kilka płatnych usług otwartego konta, często wykorzystywanych w codzienności, nalicza kolejne koszty. Warto zatem na etapie poszukiwań zastanowić się nad firmowymi potrzebami i wybrać takie konto, które pozwoli na darmowe korzystanie z np. z bankomatów, czy przelewów.

Dodaj komentarz