Jakie pieczątki do firmy wybrać? – porównanie popularnych rodzajów

Jakie pieczątki do firmy wybrać? – porównanie popularnych rodzajów

Jakie pieczątki do firmy wybrać? – porównanie popularnych rodzajów

Pieczątka to niezwykle przydatny, a niekiedy nawet niezbędny przedmiot składający się na wyposażenie firmy. Znacznie ułatwia pracę podczas przygotowywania wszelkiego rodzaju dokumentów. Wysokiej jakości pieczątki bez problemu znajdziesz tutaj – https://www.maxsc.com.pl/.

Działanie tego narzędzia jest niezwykle proste – wystarczy jedynie odpowiednio przyłożyć pieczęć do kartki i w ten sposób znajdą się na niej czytelnie zapisane dane dotyczące firmy. Dostępnych rodzajów pieczątek jest naprawdę mnóstwo, dlatego dzisiaj przychodzimy z zestawieniem najpopularniejszych z nich. W poniższym artykule mówimy o ich użytkowaniu oraz wskazujemy, w jakich przypadkach sprawdzą się najlepiej. Zapraszamy do lektury!

Pieczątka drewniana

Klasyk wśród pieczątek to przede wszystkim pieczątka drewniana, której działanie polega po prostu na przykładaniu stempla do dokumentu. Przed tym konieczne jest jednak nasączenie pieczęci tuszem za pomocą przystosowanego w tym celu pojemniczka z poduszką czy też gąbeczką wypełnioną tuszem. Pieczątka drewniana doskonale sprawdzi się wśród osób gustujących w takich tradycyjnych rozwiązaniach. 

Pieczątka automatyczna

Pieczątka automatyczna wykonana z mocnego plastiku to obecnie najczęściej użytkowany rodzaj stempla w firmach, urzędach, szkołach i innych instytucjach. W jej przypadku nie jest konieczne nasączanie odbicia przed użyciem, a ponadto gwarantuje ona dużą czystość i wyraźne odwzorowanie liter i symboli. Zapewnia szybkie, dynamiczne działanie, co przydaje się szczególnie w przypadku dużej ilości dokumentów. 

Pieczątka kieszonkowa 

Rodzajem stempla, który został stworzony z myślą o osobach uwielbiających praktyczne rozwiązania, jest pieczątka kieszonkowa. Dzięki niewielkim rozmiarom możemy ją bez problemu umieścić w kieszeni i mieć zawsze przy sobie. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji dużej mobilności właściciela czy pracownika firmy, które sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych. 

Pieczątka metalowa

Pieczątka metalowa charakteryzuje się podobnym działaniem do pieczątki automatycznej i gwarantuje także ten sam poziom wygody podczas jej użytkowania. Różni się jednak materiałem, z którego została wykonana. Zastosowanie metalu do jej produkcji sprawia, że jest ona niezwykle wytrzymała i możesz mieć pewność, że w Twojej firmie przetrwa naprawdę długie lata. Jest ceniona przede wszystkim przez osoby, które chcą być postrzegane jako profesjonaliści. 

Bez względu na to, jaki rodzaj pieczątki wybierzesz, pamiętaj, by postawić przede wszystkim na jakość jej wykonania. Dzięki temu uzyskasz świetne efekty w stemplowaniu dokumentów za każdym razem.

Dodaj komentarz