Jak założyć konto dla spółki? 

Czy wiesz, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jest drugą najchętniej wybieraną formą prowadzenia działalności gospodarczej? Nie ryzykujesz własnym majątkiem, są niskie koszty założenia i możliwość zarejestrowania spółki przez Internet. Zalet jest wiele, ale jest także kilka rzeczy, o których warto wiedzieć i pamiętać. Jedną z nich jest założenie rachunku bankowego. Jak założyć konto dla spółki z o.o.?

Czy konto dla spółki jest obowiązkowe? 

W Polskim prawie nie ma zapisu, który jednoznacznie by wskazywał, że konto firmowe dla spółki jest rzeczą obowiązkową. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadanie takiego konta znacznie porządkuje firmowe finanse.  Natomiast brak rachunku dla spółki może przyczynić się do złego funkcjonowania firmy. Dlatego zakładając spółkę z o.o. warto od razu zastanowić się nad wyborem konkretnego konta. 

Jak wybrać konto dla spółki? 

Wybór konta dla spółki to bardzo ważna decyzja. Głównie ze względu na to, że ma skutki długofalowe. Konta bankowego nie zmienia się często, więc wybór powinien być dokładnie przemyślany. Jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby samodzielnie wybrać konto dla spółki, to możemy skorzystać z usług doradcy. Ekspert bankowy pomoże nam nie tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę, ale także przejść przez wszystkie formalności związane z zakładaniem konta. 

Wybierając konto dla spółki koniecznie zwróć uwagę na koszty, jakie będziesz musiał ponieść za podstawowe funkcje. Należą do nich prowadzenie rachunku, zarówno w złotówkach, jak i obcej walucie, założenie konta oraz wydanie karty płatniczej. Warto jeszcze zorientować się ile kosztują płatności internetowe oraz wypłacanie gotówki z bankomatu. Najlepsze oferty większość tych rzeczy będą mieć darmowych. Musisz mieć jednak świadomość, że przelewy oraz wypłaty najczęściej wiążą się z drobną opłatą. 

Jak założyć konto dla spółki? 

W obecnych czasach, żeby założyć konto dla spółki nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszystkich formalności możesz dokonać przez Internet. Będziesz za to potrzebować kilka dokumentów, które warto przygotować zawczasu. Do założenia konta dla spółki niezbędny jest dowód osobisty, odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, akt prawny, na podstawie którego funkcjonuje spółka z o.o. oraz numer REGON i NIP. 

Jak założyć konto dla spółki? Wejdź na stronę wybranego banku i wypełnij odpowiedni formularz. Uzupełnij dane osobowe oraz powyższe informacje. Ostatnim etapem jest potwierdzenie danych i podpisanie umowy. Te rzeczy z kolei możesz zrobić przy pomocy kuriera.  

Dodaj komentarz