młot do koparki

Inwestycje w firmach budowlanych, stanowią o ich rozwoju i konkurencyjności na rynku. Brak regularnego wdrażania innowacji technologicznych, sprawia, iż firma pozostaje w tyle za konkurencją, a to nie jest korzystne dla jej rozwoju. W końcu nie po to rozkręcamy własną działalność, aby przez resztę życia ciężko pracować na budowie. Chodzi o to, aby zatrudnić pracowników i regularnie działać na rzecz ich odciążenia od ciężkiej pracy fizycznej. Jeśli spojrzeć z tej perspektywy, to profesjonalny młot do koparki, może się okazać bardzo dobrą inwestycją. Niemniej jednak, w pierwszej kolejności trzeba będzie ustalić, czy takiego młota w firmie w ogóle potrzebujemy. W wielu bowiem przedsiębiorstwach budowlanych będzie to absolutnie zbędne. W innych wystarczy zaś okazyjne używanie młota z wypożyczalni. Znajdą się jednakże firmy, dla których młot do koparki na stanie, będzie wręcz zbawienny.

Młot do koparki i jego podstawowe zastosowanie.

Przede wszystkim więc, trzeba tutaj określić poszczególne obszary zastosowania młota do koparki. Jest to urządzenie hydrauliczne, które zastępuje ręczne młoty pneumatyczne, zapewniając o wiele większą energię uderzenia, a co za tym idzie, także większe możliwości. Najczęściej młot do koparki będzie znajdywać zastosowanie w następujących sytuacjach:

  • Realizacja prac wyburzeniowych na dużą skalę – wyburzenia obiektów przemysłowych itp. Tutaj stosowane są największe młoty hydrauliczne, montowane na koparkach gąsienicowych.
  • Wbijanie słupków zbrojeniowych, podczas zbrojenia gruntu przy budowie dróg, mostów i wiaduktów. Stosowane są młoty duże i średnie.
  • Pokonywanie przeszkód gruntowych przy wykopach budowlanych – zastosowanie znajdują młoty do minikoparek oraz młoty średnie.
  • Demontaż nawierzchni brukowanych oraz bitumicznych – stosowane są młoty małe i średnie.

Trzeba będzie więc przeanalizować dość precyzyjnie profil swojej działalności, aby ustalić, czy inwestycja w młot do koparki będzie w naszym przypadku rozsądna. Jeśli firma regularnie zajmuje się realizacjami wymienionymi powyżej, może to być dobre rozwiązanie, które ograniczy koszty robocizny a także znacznie ją usprawni.

Prawidłowy dobór młota do koparki.

Jeśli ustalimy, iż młot do koparki w naszej firmie jest przydatnym narzędziem, trzeba będzie odpowiednio go dobrać. W tym przypadku należy pamiętać, iż do każdej koparki będziemy dobierać inny młot. Najczęściej liczyć się tutaj będą gabaryty maszyny oraz jej masa całkowita. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby nie zastosować zbyt potężnego młota do zbyt małej maszyny, gdyż w takim przypadku dość szybko doprowadzimy do uszkodzenia jej ramienia, a nawet większej ilości innych jej elementów. Koparka powinna wytrzymać obciążenia eksploatacyjne generowane przez młot hydrauliczny.

Najlepiej, jeśli w tym zakresie zdamy się na specjalistów, czyli autoryzowanego dostawcę młotów hydraulicznych. Zbierze on niezbędne informacje o zakresie naszych realizacji, oraz typu i modelu posiadanej maszyny. Pozwoli mu to na precyzyjny dobór odpowiedniego młota. Wraz z młotem oczywiście dostaniemy niezbędną płytę adaptacyjną pozwalającą na montaż młota na ramieniu naszej koparki. Jest to jedna z ważniejszych zalet wielu nowoczesnych młotów. Możemy bowiem do innej koparki o takich samych gabarytach i masie właściwej, dokupić tylko płytę adaptacyjną, aby móc kupiony młot hydrauliczny użytkować na dwóch maszynach zamiennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *