Co musisz zrobić jeżeli chcesz pracować w domuPytajnik

Co musisz zrobić jeżeli chcesz pracować w domuPytajnik

Nie osiągniesz niczego wstawiając ogłoszenia bez porywającej i humorystycznej grafiki, bez opisu który przekona pracodawcę że to właśnie Ty jesteś osobą która powinna kosić kolejne zlecenia. Twój wpis świadczy o Tobie i o tym jakie masz podejście do swojej pracy. Jeśli wstawiasz ogłoszenia z jednym zdaniem to tak jakbyś chciał powiedzieć pracodawcy, że łaskawie przyjmiesz co da los, ale zasadniczo masz na to wyj***ne. Jednak powinieneś ruszyć się i zacząć pokazywać na co Cię stać. Twórz ogłoszenia często, niech każde będzie nowe, dowcipne i porywające. Zastanów się kogo chcesz przyciągnąć do nas i co mu chcesz zaoferować. Pamiętaj że jest nas tylu, że każdy z nas musi się czymś wyróżnić. To nie jest miejsce dla wszystkich, ale miejsce dla najlepszych, którzy potrafią coś dać z siebie dla spodziewanych korzyści. Twórz wspaniałe ogłoszenia, zabłyśnij dowcipem i daj poznać się od dobrej strony. To jednak tylko podstawa – ciastko na które skusi się pracodawca.

Drugim i najważniejszym elementem jest to żeby w ogłoszeniu przekonać pracodawcę, że masz wystarczające kompetencje. Tu nie szuka się dowcipnisiów ale pracowników. My staramy się o to by pracodawcy chcieli do nas zaglądać i dla tego dbamy o formę. Ty zadbać musisz o treść. Bądź dowcipny ale profesjonalny. Zamieszczaj listę osiągnięć. Pokazuj, że potrafisz być profesjonalistą w każdym calu a do tego potrafisz robić to z polotem i dowcipem. Nie siedź jak książe czekający na dar niebios, zadbaj o żonę, pozmywaj, walcz z depresją!

Lista rzeczy do zrobienia:

1. Zastanów się nad tym czego szukasz – jeśli szukasz czegokolwiek zacznij od jednego ogłoszenia. Za kilka dni dodasz drugie.

2. Znajdż sposób by uczynić ogłoszenie ciekawym, poszukaj grafik związanych z tematem. Postaraj się by grafiki nie były obarczone prawami autorskimi, możesz zrobić coś sam lub skorzystać z wielu darmowych źródeł.

3. Zacznij tworzenie opisu od wybrania stylizacji swej wypowiedzi – mówisz wtedy z dystansem do siebie, pokazujesz że jesteś otwarty i rozumiesz rozmaite „role  społeczne” a to ważne w każdej pracy. Wybierz rolę która idealnie wpasuje się w poczucie humoru czytelnika o którego Ci chodzi.

4. Pisz tak by samą treścią powalić czytelnika na kolana i zmusić do wielbienia Twojej osoby, która jest tak dowcipna i pełna rezerwy, dystansu, a jednocześnie posiada doświadczenie dla którego wart jesteś czasu który tu traci Twój przyszły pracodawca – dla niego czas to pieniądz.

5. Grafika, treść i forma to podstawa – bez tego się nie da zaistnieć i przekonać do siebie. Jednak po kilku dniach ogłoszenie zniknie z głównej strony! Co wtedy? Jak je wygrzebać? Każdy pracodawca będzie używał jednego z trzech mechanizmów. Wyszukiwarka! Pozwól się odnaleźć i zadbaj by Twoje ogłoszenie zawierało słowa kluczowe. To one będą wpisywane do wyszukiwarki – obojętnie czy będzie to google, czy nasza wyszukiwarka chałupnicza.

6. Kategorie! Każdy pracodawca ma do dyspozycji kategorie. To w kategoriach najczęściej będzie się poruszał. Tam będzie szukał odpowiadających mu osób.

7. Tagi! Zauważ, że kategorii jest kilka i są dość nieostre, szerokie i ogólnikowe. Jest tak dla tego, że mija się z celem tworzenie rozłożystego drzewa katalogów w którym nikt się nie będzie mógł odnaleźć. Tagi tworzą jednak odrębną galaktykę która sama rządzi się swoimi prawami. To rodzaj kategorii organicznych. Kategorie są narzucone a tagi tworzycie sami.

Dodaj komentarz