Czy planowanie imprez może być pracą?

Czy planowanie imprez może być pracą?

Wydawałoby się, że planowanie imprez, to nic wielkiego. Każdy z nas kiedyś jakieś organizował. A jednak coraz więcej ludzi decyduje się na powierzenie tego rodzaju czynności profesjonalistom. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że wierzą, iż dzięki temu dostaną coś ekstra – coś, na co albo sami by nie wpadli, albo też trudno byłoby im to zrealizować we własnym zakresie.

Czym więc powinien się wykazać człowiek, który chciałby zostać profesjonalnym planowaczem imprez? Przede wszystkim odrobiną przebojowości i dobrze skonstruowanym katalogiem współpracowników. Co to za katalog i czym powinien się charakteryzować?

Przede wszystkim powinien zawierać aktualne dane (nazwiska, numery telefonów, e-maile, orientacyjne stawki za konkretne usługi) wszystkich wartych uwagi potencjalnych współpracowników z okolicy. Kto powinien się tam znaleźć? To już zależy od profilu imprez, które chcemy organizować.

Najpopularniejsza w ostatnim czasie branża wśród osób zajmujących się planowaniem imprez, to tzw. wedding planning, czyli organizowanie ślubów i wesel. Przy takiej specjalizacji musimy mieć kontakty z kwiaciarzami, zespołami muzycznymi, dekoratorami, fotografami cukiernikami, firmami oferującymi katering, hotelami, salami weselnymi i innymi lokalami, w których takie imprezy można organizować – słowem warto tam zebrać wszystko co na przyjdzie do głowy, a może się przydać. Taki katalog pozwoli z jednej strony na szybką ocenę możliwości, z drugiej zaś na oszacowanie kosztów.

W przypadku imprez integracyjnych dla firm, ważna jest oferta ośrodków turystycznych i specjalistów w zakresie różnego rodzaju rozrywki – od komików, przez DJ-ów, po organizatorów gier terenowych itp.

Inna ciekawa specjalizacja, to organizacja czasu dla osób starszych. Coraz częściej nasze ‘domy spokojnej starości’ zaczynają przypominać podobne ośrodki na zachodzie. Okazuje się, że tworzy to ciekawą niszę na rynku, ponieważ nie ma specjalistów od zapewniania rozrywek i organizowania wycieczek dla ludzi w tym wieku.

Inna nisza, to wieczory panieńskie. Co prawda często organizują je koleżanki, przyszłej panny młodej, ale gdyby zapewnić im szałowe pomysły w dobrej cenie, na pewno zdecydują się na wynajęcie kogoś, kto taką imprezę zorganizuje taniej, dokładniej i bardziej szałowo.

Planowanie imprez to zawód z przyszłością. Zwłaszcza, że im dłużej się w nim pracuje, tym więcej kontaktów człowiek zbiera i więcej ludzi poleca sobie wzajemnie jego usługi.

Dodaj komentarz