Nie musisz trzymać się jednego banku

Nie musisz trzymać się jednego banku

Lokata nie jest i nigdy nie będzie równa innej lokacie. Każdy bank oferuje swoim klientom inne warunki, dlatego, jeśli chcemy zarabiać na lokatach bankowych, musimy wiedzieć, że bardzo ważne jest porównanie lokat. Najlepsze lokaty gwarantują nam nawet dwukrotny zysk, w porównaniu do zysku z lokaty innego banku. Różnica w odsetkach wypłacanych od najlepszych i najgorszych lokat może wynieść nawet kilkaset złotych. W jaki sposób zarobić na lokacie?

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. I niestety to powiedzenie sprawdza się w stosunku do instytucji finansowych. Zazwyczaj przez wiele lat korzystamy z usług tylko jednego banku. Brak porównania bankowych ofert i przyzwyczajenie do jednej instytucji to same straty finansowe. Klienci bardzo często zakładają lokaty w tym samym banku, w którym posiadają konto. Pewna wygoda jednak nie musi oznaczać pewnych zysków.

Różnorodność się opłaca

Kiedyś, gdy chcieliśmy skorzystać z wielu ofert lub tylko je porównać, musieliśmy biegać od banku do banku, od okienka do okienka. Obecnie już tak nie jest. Wystarczy, bowiem skorzystać z Internetu. Przez Internet założymy lokatę bankową. Przez Internet porównamy najlepsze lokaty i znajdziemy dla siebie najlepszą lokatę bankową, wystarczy tylko wiedzieć, czego dokładnie szukamy i czego od banku oczekujemy. Na stronach internetowych znajdują się bardzo proste w obsłudze porównywarki lokat bankowych. Lokaty bankowe zgromadzone w jednym miejscu – to doskonałe rozwiązanie, by łatwo i w krótkim czasie pomnażać swoje zyski. Jednym słowem najlepsze lokaty znajdziemy w Internecie.

Konto więc możemy posiadać w jednym banku, kartę kredytową w innym, a lokaty w jeszcze innym. A takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo opłacalne. Wystarczy przeanalizować przykładowe oprocentowanie, jakie proponują nam banki. Oprocentowanie lokat może się wahać od jednego punktu procentowego do nawet 7 procent w skali roku. Są to różnice w odsetkach od lokat zakładanych w różnych bankach. A odsetki to przecież nasz zysk. Za przykład niech posłuży lokata 10 000 zł zakładana np. na rok. W jednym banku otrzymamy 1 % odsetek, w innym 7 %, co daje nam różnicę 6 procent. Czy warto, więc poświęcić choćby chwilę na poszperanie w Internecie, sprawdzenie ofert i spojrzenie na ranking lokat, by wybrać najlepszą dla nas ofertę bankową? Nasz rodzimy bank niekoniecznie musi mieć dla nas najlepsze lokaty i najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe.

Warto jednak pamiętać, że największymi przegranymi będą osoby, które nie korzystają z usług banków. Po pierwsze nie zarabiają na oszczędnościach w ogóle, bo trzymane w domu pieniądze nie pracują dla nich i nie generują dodatkowych zysków, a w przypadku nieprzewidzianego nieszczęścia takiego jak na przykład pożar, istnieje dodatkowo duże ryzyko pozostania bez domu oraz oszczędności, które przepadną bezpowrotnie.

Dodaj komentarz