Pożyczki unijne należą do kategorii zobowiązań, które cieszą się dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony polskich przedsiębiorców. Głównie wynika to z atrakcyjnych warunków, na jakich są one udzielane. Szczególnie w zakresie oprocentowania i ogółem wszelkiej maści opłat, ale też między innymi okresu spłaty czy maksymalnej kwoty zobowiązania.
Wszelkiego rodzaju zobowiązania finansowe, czy to unijne, czy w bankach komercyjnych, wiążą się jednak ze sporą dozą formalności. Pożyczkodawca musi w końcu zweryfikować, czy ma do czynienia z rzetelnym pożyczkobiorcą, który spłaci zobowiązania w terminie. Doradzamy, jak zaciągać pożyczki unijne bez niepotrzebnego stresu i pomyłek!
Co zrobić, żeby szybko zaciągnąć pożyczkę z funduszy UE?
Proces pozyskiwania pożyczki unijnej można najprościej streścić w następujący sposób. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, czego firma właściwie potrzebuje (jakiej kwoty pożyczki, na co chce ją przeznaczyć). Następnie można rozpocząć poszukiwania odpowiedniej oferty. Kolejne kroki to złożenie wszelkich niezbędnych dokumentów (wniosku o pożyczkę, wymaganych załączników) i czekanie na podjęcie decyzji przez kompetentny organ. To jednak nie wszystko.
Kiedy pożyczka zostanie już udzielona, a środki wykorzystane, pożyczkodawca będzie musiał ją rozliczyć, a więc udowodnić, że rzeczywiście wydał pieniądze zgodnie z warunkami umowy. Wszystkie te kroki mogą wydawać się onieśmielające, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji przez nie przechodzić, ale bez obaw. Cały ten proces da się przejść szybko i bez żadnych niespodziewanych opóźnień. Warunek? Pomoc eksperta.
Specjaliści odnośnie do pożyczek unijnych, których można znaleźć na przykład pod adresem https://crbip.pl/pozyczki-unijne/, pozyskali korzystne zobowiązania już dla niezliczonej ilości klientów. Wiedzą więc dokładnie, jak sprawnie przebrnąć przez wyszczególnione powyżej etapy, a jednocześnie zapewnić pełne zadowolenie pożyczkobiorcy.
Na co uważać, biorąc pożyczki unijne?
Przy zaciąganiu pożyczek unijnych należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, czy na pewno wybraliśmy odpowiedni do swoich możliwości i potrzeb produkt finansowy. Dostępne są między innymi takie opcje, jak pożyczka obrotowa i inwestycyjna. Przedsiębiorców, którzy zostali negatywnie dotknięci przez pandemię, zainteresować powinna z kolei pożyczka płynnościowa.
Od typu pożyczki zależy chociażby to, na co będzie można ją wydać, a także maksymalna kwota i okres spłaty oraz dopuszczalność negatywnych wpisów w historii kredytowej. Jest to więc kwestia niezwykle ważna. Drugi kluczowy aspekt jest związany z wymaganymi przez pożyczkodawcę dokumentami. Żeby uniknąć niepotrzebnych opóźnień w procesie rozpatrywania wniosku, trzeba zadbać o to, aby zebrane dokumenty były jak jak najbardziej aktualne.