Jak wybrać dobre miejsce na otworzenie sklepu?

Jak wybrać dobre miejsce na otworzenie sklepu?

Z wyborem miejsca, w którym będzie znajdował się nowo otwierany sklep ściśle wiąże się dobór grupy, do której dedykowany będzie oferowany asortyment. Od wieku, preferencji i gustu klientów zależy bowiem sposób dokonywania przez nich zakupów, różnią się także ich priorytety decydujące o zakupie odzieży. Zbadanie potrzeb i oczekiwań odbiorców proponowanych towarów daje spore szanse na znalezienie niszy, a więc zapewnienie ludziom trudno dostępnych i jednocześnie pożądanych rzeczy. Dobrze jest zrobić sobie listę potencjalnych dostawców odzieży w swoim regionie, dobra hurtownia odzieży będzie nieodzownym partnerem w naszym biznesie.

Klienci coraz częściej wybierają duże sklepy, jak te umiejscowione w galeriach handlowych. Zakupy odzieżowe łączone są wtedy z innymi dodatkowymi atrakcjami, a na wyprawę do galerii przeznacza się wtedy większość dnia. Moda na rodzinne wyprawy do dużych sklepów sprawia, że rodzice z dziećmi traktują to jako sposób spędzenia wolnego czasu, dlatego usytuowanie swojego lokalu w takim miejscu może zapewnić sporą liczbę klientów. Z drugiej jednak strony w tym wypadku ilość klientów nie jest gwarancją dużych zysków, gdyż nie każda osoba odwiedzająca sklep robi to z celowym zamiarem dokonania zakupu. Ludzie wchodzą do sklepu, żeby zająć czymś czas, a więc oglądają i przymierzają ubrania, nie kupując ich.

Ponadto w odniesieniu do galerii handlowych należy pamiętać o dużej konkurencji, nieraz kultowych i uznanych marek odzieżowych. Klienci, dla których istotne jest bycie modnym i mający swoje ulubione firmy w dziedzinie garderoby będą kierować się do sprawdzonych i znanych sklepów i nie przekona ich nawet oferowana niższa cena, gdyż będzie im zależeć na konkretnej marce. W celu dotarcia do klientów danej marki można zaangażować się we franczyzę, czyli formę własnego przedsięwzięcia na licencji. Wyniknie z tego jednak mała samodzielność w prowadzeniu sklepu w związku z uzależnieniem od wymagań sieci odzieżowej oraz dodatkowymi opłatami.

W młodszej grupie wiekowej znajdują się klienci, którzy preferują kupowanie przez internet. Atutem tej formy dokonywania zakupów jest brak konieczności wychodzenia z domu i zwiedzania nieokreślonej ilości sklepów. Drogą online można w wygodny i szybki sposób przejrzeć oferty odzieżowe i wybrać spośród nich najbardziej interesujące. Jest to coraz bardziej popularny sposób nabywania różnych rzeczy, choć w odniesieniu do odzieży może wydawać się dość ryzykowny. Pomimo, że sprzedawca podaje dokładne wymiary, kolor i rodzaj materiału, to zawsze istnieje ryzyko, że otrzymany towar będzie się w rzeczywistości różnił od tego na stronie internetowej. W związku z tym istnieją regulacje prawne, które umożliwiają klientom oddanie zamówionej rzeczy, jeśli różni się od ich oczekiwań, wiąże się to jednak z komplikacjami i poświęceniem dodatkowego czasu, na co nie każdy chce sobie pozwolić. Prowadząc sklep internetowy należy więc skupić się na jak najdokładniejszym i szczerym opisie proponowanego towaru i realistycznych zdjęciach, dzięki którym klient będzie wiedział, czego spodziewać się po otrzymanej rzeczy. Ponadto ważna jest szybka i sprawna dostawa oraz atrakcyjna cena i jakość oferowanych produktów.

Dodaj komentarz