Kryptowaluty – najważniejsze wskazówki dla początkujących

Kryptowaluty – najważniejsze wskazówki dla początkujących

Czytając posty na forach czy artykuły pisane przez ekspertów z zakresu kryptowalut, można odnieść wrażenie, że trafiło się do innego świata. Na pierwszy rzut oka omawiane przez nich kwestie mogą wydawać się niezrozumiałe, ale, podobnie, jak w wielu innych przypadkach, tak i tutaj wszystko sprowadza się do doświadczenia i zgromadzonej wiedzy.

Nikt nie był ekspertem od momentu pierwszej styczności z danym tematem – każdy musiał zacząć od nauki podstaw. Poniżej zgromadziliśmy więc dla Was najważniejsze informacje związane z kryptowalutami, które warto poznać, jeśli ktoś chce zacząć aktywnie działać w tej kwestii.

Jak działają kryptowaluty?

Dane o wszelkich dokonywanych transakcjach nie są przechowywane w jednym miejscu i dostępne tylko dla sprawującej nad wszystkim pieczę instytucji finansowej, jak to działa w przypadku przelewów w bankach. Wszystkie informacje o przekazywaniu kryptowalut z portfela do portfela dostępne są publicznie dzięki technologii blockchain. W dużym skrócie, dane są rozbijane na pomniejsze bloki i przetwarzane przez urządzenia na całym świecie. Użytkownicy udostępniają swoją moc obliczeniową w zamian za odrobinę kryptowaluty – to właśnie nazywa się “kopaniem” kryptowalut.

Każdy kolejny pakiet danych zawiera nieco informacji z poprzedniego, w związku z czym nie da się fałszować ani usuwać informacji przechowywanych w ramach blockchain. Z tego względu uznaje się transakcje kryptowalutowe za bardzo transparentne i bezpieczne.

Można zapytać, jakim cudem transakcje kryptowalutowe są bezpieczne, skoro każdy może sprawdzić, kto jakie odbiera “przelewy”. Trzeba jednak pamiętać, że uzyskanie możliwości przeprowadzania transakcji kryptowalutowych nie wymaga wylegitymowania się. Stworzenie portfela kryptowalutowego to znacznie prostszy, szybszy i bardziej anonimowy proces niż tworzenie konta w banku. W praktyce więc mimo swojej pełnej transparentności kryptowaluty zapewniają dużą dozę prywatności.

Co jest potrzebne do działania w zakresie kryptowalut?

Podstawową rzeczą, w którą trzeba się wyposażyć, chcąc zacząć działać w zakresie kryptowalut, jest wspomniany powyżej portfel kryptowalutowy. Jest wiele renomowanych witryn, które na to pozwalają – każdy może wybrać odpowiednią dla siebie. Zwykle założenie portfela jest darmowe.

Z portfelem jest powiązany adres, który jest swego rodzaju numerem konta – to przy jego pomocy inni będą mogli dokonywać na naszą rzecz przelewy. Jeśli chodzi o to, skąd pozyskać pierwsze kryptowaluty, to odpowiedź jest prosta – na portalach służących do obrotu nimi. Można za ich pomocą z łatwością wymieniać kryptowaluty na tradycyjne waluty i vice versa (a także zamienić jedną kryptowalutę na drugą).

Dodaj komentarz