Global sourcing – o czym mowa w praktyce?

Global sourcing – o czym mowa w praktyce?

Global sourcing jest kompleksową koncepcją pozyskiwania zaopatrzenia w zakładach produkcyjnych, a także usługowych. Pozwala on na stworzenie stałych dostaw, które są w pełni zoptymalizowane oraz konkurencyjne na rynku. Czy warto wprowadzić go w swoim przedsiębiorstwie? Jakie są korzyści włączania międzynarodowych dostawców surowców i dóbr materialnych do grona kontrahentów? Podpowiadamy.

Czym jest global sourcing?

Global sourcing jest holistyczną strategią zaopatrzenia, która stosowana jest przez przedsiębiorców różnych branż, w których towary i usługi są pozyskiwane z rynku globalnego. Pozwala to uzyskać możliwie najwyższy poziom efektywności. Jego celem jest przede wszystkim obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakościowych, które są wymagane dla produktów oraz usług. Innym, lecz równie kluczowym czynnikiem tego standardu jest potwierdzenie, że wartość cenowa, jakość, a także możliwości dostaw są zrównoważone w dłuższej perspektywie czasowej.

Aby móc stworzyć i trzymać efektywny łańcuch dostaw na skalę globalną, wiele firm korzysta z usług agentów do spraw zakupów w krajach o niskich kosztach produkcji, takich jak Chiny oraz Indie. Eksperci stworzyli bowiem sieć w pełni sprawdzonych fabryk, które są w stanie dopasować Twoje specyficzne potrzeby produkcyjne do odpowiedniego zakładu. Usługi pozyskiwania produktów obejmują również zarządzanie produkcją, inspekcje jakości na miejscu, wysyłkę, całą logistykę oraz magazynowanie w kraju.

Jakie są zalety pozyskiwania międzynarodowych dostawców?

Wiele nowoczesnych organizacji korzysta z działań sourcingowych, aby zaoszczędzić na kosztach produkcji. Dzięki temu spadają ceny towarów oraz usług, co pozwala klientom kupować znacznie taniej, a organizacja ma zdecydowaną przewagę nad konkurencją. Obecnie każda prężnie rozwijająca się firma przyjmuje innowacyjne sposoby dotarcia do szerszego grona odbiorców. Oprócz tego global sourcing ma jeszcze wiele innych zalet.

Przede wszystkim wytwarzanie produktów przy jednoczesnym przestrzeganiu wysokich standardów jakościowych staje się wyzwaniem. Globalny sourcing pomaga firmom zwiększyć sprzedaż i produkować wysokiej jakości produkty przy niskich kosztach wytwarzania. Oprócz tego zaopatrując się globalnie w krajach, które mają lepszy dostęp do surowców, oszczędzamy nie tylko pieniądze, lecz również czas. Można przetworzyć zakupione za granicą materiały w produkty końcowe w fabryce, która znajduje się w pobliżu ich źródła, zamiast importować je do Polski i samodzielnie przetwarzać. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem: https://optibuy.com/global-sourcing/.

Dodaj komentarz