Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy?

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy?

Czy współpraca z agencją pracy może się opłacać? Jak najbardziej! To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Agencje pracy specjalizują się w szeroko rozumianych obszarach Human Resources. Decydując się na taką współpracę, możesz zyskać wsparcie w procesie poszukiwania oraz zatrudniania pracowników. Jakie jeszcze zadania możesz powierzyć agencji pracy i dlaczego warto skorzystać z jej usług? 

Jakie są zalety współpracy z agencją pracy? Agencja pracy Radom 

Dobra agencja pracy Radom daje dostęp do szerokiej bazy pracowników. To jej podstawowa zaleta. Dzięki temu nie musisz samodzielnie szukać wykwalifikowanych i sprawdzonych osób. W takim przypadku to agencja pracy staje się bezpośrednim pracodawcą. Twoja firma może natomiast skorzystać z pracowników. Tym sposobem ciężar rekrutacji, weryfikowania pracowników oraz wszelkie formalności leżą po stronie agencji. W efekcie przedsiębiorca, który korzysta z usług agencji pracy, może zminimalizować koszty zatrudnienia. Co więcej, płacisz tylko za czas, w którym pracownik faktycznie pracuje. Dzięki temu jako pracodawca-użytkownik nie ponosisz kosztów pracowniczych podczas trwania pozaplanowych przestojów w działalności firmy, a także choroby, czy urlopu pracownika.

Współpraca z agencją jest więc zarówno oszczędnością czasu, jak i pieniędzy. Nie musisz przejmować się także formalnościami, takimi jak umowa, czy pozwolenia na pracę, jeśli pracownik pochodzi z zagranicy. Tymi rzeczami również zajmuje się agencja pracy. Współpraca z agencją charakteryzuje się także elastycznością kadrową. Przejawia się ona w możliwości dostosowania ilości personelu do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki temu w okresie przestoju nie musisz opłacać pracowników, na których Cię w danym momencie nie stać. Masz za to zawsze możliwość zwiększenia zasobów kadrowych w momencie zwiększenia popytu na Twoje produkty. 

Jakie zadania można powierzyć agencji pracy? 

Zakres działań agencji pracy może być naprawdę szeroki. Wszystko zależy od zapotrzebowań Twojej firmy. Agencji pracy możesz powierzyć proces rekrutacji oraz zatrudnienia pracowników. W takim przypadku musisz tylko określić liczbę pracowników, których potrzebujesz i z jakimi kwalifikacjami. Agencja pracy Radom zajmie się znalezieniem dyspozycyjnych i odpowiednich pracowników. Tym sposobem możesz  obniżyć stałe koszty zatrudnienia. Co ważne, agencja zajmuje się także wszelkimi formalnościami, także związanymi z legalnością pobytu, jeśli pracownik pochodzi z zagranicy. Po jej stronie leżą także wypłaty. Po Twojej stronie leży tylko zapłata agencji za ‘wypożyczenie’ pracowników.  

Dodaj komentarz