5 błędów, których nie należy popełniać podczas handlu bitcoinami.

Handel bitcoinami może być ekscytujący, szczególnie dla kogoś, kto ma zamiar rozpocząć przygodę z krypto walutami. Chociaż działalność ta oferuje wiele możliwości zwiększenia dochodów, nie jest pozbawiona pewnych umiejętności, aby jak najlepiej wykorzystać te ekscytujące obietnice.
Niektórzy są jednak bardziej chętni do wykorzystania wszystkich możliwych możliwości, nawet bez pełnego zrozumienia, jak działa handel. Często prowadzi to do rozczarowania, dezorientacji, a nawet utraty pieniędzy. Chcemy mieć pewność, że nie będziesz musiał doświadczać tych trudności.
Oto lista głównych błędów w handlu bitcoinami, które często popełniają początkujący, a nawet niektórzy profesjonaliści, wraz z naszymi radami, jak ich unikać.

1. Wejście w handel bez zrozumienia, jak to działa.

Zawsze jest bardzo kuszące wskoczyć w coś ciekawego. Jednak spieszenie w nieznane bez najmniejszego wysiłku, aby dowiedzieć się, co to jest i jak to do siebie pasuje, może mieć niepożądane skutki.
Jeśli planujesz spróbować swoich sił w handlu bitcoinami, nie pomijaj badań. Nauczenie się, jak system działa i jak można go wykorzystać nie wchodzi w grę, jest to krok obowiązkowy.
Pamiętaj, że w grę wchodzą tutaj twoje pieniądze i bez względu na to, jak mała czy duża jest ich ilość, ich utrata zawsze będzie bolesna. Możesz też rozważyć podjęcie własnej decyzji, zamiast polegać na jakimś ekspercie. Jesteś właścicielem tych funduszy, więc sam musisz wiedzieć, jak nimi właściwie zarządzać.

2. Inwestowanie pieniędzy, których nie możesz sobie pozwolić na utratę.

Przy odpowiedniej strategii, inwestycja w bitcoin może przynieść obiecujące zyski, ale może być również skomplikowana, a nawet ryzykowna, jeśli nie wiesz, jak to zrobić.
Powinieneś rozważyć zainwestowanie kwot, których nie będziesz żałował, by je stracić. Bitcoin może być aktywem o dużej zmienności, a wahania cen mogą być nieregularne i nieprzewidywalne. Chociaż jego cena może przejść z wyjątkowo wysokiej do czasami bardzo niskiej, nikt nie może wiedzieć dokładnie, kiedy te zmiany nastąpią.
Jest to jeden z powodów, dla których umieszczenie dużej ilości pieniędzy na pierwszej ofercie handlowej, która przychodzi, zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza oferta, może nie być najlepszym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy. Aby dać Ci wyobrażenie o tym, ile będziesz w stanie wydostać się z transakcji, uważaj na kursy wymiany bitcoina na dolara, euro czy też jena.

3. Podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o chwilowe emocje.

Powiedzenie „Nigdy nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili” jest dobrą radą w wielu sytuacjach, w tym w handlu bitcoinami. Jest to naprawdę oczywiste, zwłaszcza gdy stawka wzrasta zbyt wysoko.
Niektórzy handlowcy kierują się swoim strachem przed utratą przy zakupie bitcoinów, gdy tylko nastąpi niewielki spadek, a następnie zatrzymują swoje pieniądze aż do momentu, gdy kurs rynkowy ponownie wzrośnie, co czasami nigdy więcej się nie powtórzy. Inni sprzedają bitcoiny, gdy tylko ceny pójdą w górę, mając nadzieję, że zarobią więcej pieniędzy przy jeszcze wyższych cenach. Ale kiedy ceny spadną, czeka na nich żal i frustracja.
Emocje mogą odgrywać ważną rolę w podejmowaniu prawie wszystkich naszych codziennych decyzji. Ale nie pozwól im przejąć kontroli, zwłaszcza gdy w grę wchodzą twoje krypto pieniądze!

4. Przechowywanie funduszy na nierzetelnych krypto portfelach.

Kluczowe znaczenie ma wybór niezawodnego portfela cyfrowego do przechowywania środków w krypto walucie. Będziesz zaskoczony, znajdując setki portfeli online, ale najlepiej jest szukać tych, które są rozpoznawalne, niezawodne i bezpieczne w Twojej okolicy. Niektóre platformy „peer to peer” udostępniają bezpłatny portfel podczas zakładania na niej konta.
Posiadanie bezpiecznego i renomowanego portfela cyfrowego może zaoszczędzić Ci niepotrzebnych kłopotów i zarwanych nocy: nie ma potrzeby sprawdzania co trzy minuty, czy Twoje pieniądze nadal tam są.

5. Publikowanie oferty tylko po to, aby utrzymać aktywność.

Niektórzy niedoświadczeni handlowcy uważają, że posiadanie wielu aktywnych ofert może przynieść im wiele natychmiastowych zysków. Czasami jest to prawda, ale zdarzają się przypadki, w których rynek oferuje niewiele lub nie oferuje żadnych interesujących możliwości handlowych.
Cierpliwość jest widocznie cnotą. Może to być również prawdą, jeśli chodzi o handel bitcoinami. Nadmierna sprzedaż nie musi być najlepszym wyborem dla pomnożenia przychodów. Doświadczeni handlowcy obserwują tendencje rynkowe, aby zobaczyć, kiedy ceny rosną lub spadają i podjąć odpowiednie decyzje.

Bądź pod kontrolą i rozwijaj wiarygodne strategie handlowe.

Dotknęliśmy pięciu najczęstszych błędów handlowych w światowej krypto walucie, ale niewątpliwie jest ich znacznie więcej. Wiele ciekawych możliwości może być odblokowanych przez handel bitcoinami. Najlepiej jest przejąć je bez popełnienia wielu błędów lub ewentualnej utraty pieniędzy. Cierpliwość jest kluczem w tym świecie, więc zapoznaj się z tym, jak działa handel bitcoinami, określ najlepszy czas na kupno lub sprzedaż i nie daj się ponieść emocjom.

Dodaj komentarz