Co robić w ferie w górach? 5 zimowych atrakcji dla dzieci

Co robić w ferie w górach? 5 zimowych atrakcji dla dzieci

Zimowe ferie stanowią świetną okazję do wyjazdu w góry i oddania się śnieżnemu szaleństwu. Co można robić w górach podczas ferii? Możliwości na rodzinne spędzanie czasu jest naprawdę wiele. Poznaj 5 zimowych atrakcji dla dzieci, które sprawią, że Wasze wspólne ferie będą niezapomniane.

  1. Kulig podczas rodzinnych ferii w górach
  2. Nauka jazdy na nartach podczas zimowych ferii w górach
  3. Paintball na śniegu
  4. Zimowe zabawy integracyjne, czyli team building w górach
  5. Marsz na orientację górskimi szlakami

1. Kulig podczas rodzinnych ferii w górach

Chcesz wyjątkowo spędzić czas z rodziną w górach? Zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają tam na dzieci podczas zimowych ferii? Ciekawym sposobem na wspólną zabawę na śniegu jest udział w kuligu. To niepowtarzalna okazja do podziwiania panoramy gór i napełnienia płuc świeżym powietrzem. Pełen niesamowitych wrażeń kulig w Istebnej zorganizuje Base Camp, podczas którego cała rodzina będzie mogła posłuchać występu góralskiej kapeli, wspólne śpiewać czy też spróbować tańców w środku lasu. Udział w kuligu to niesamowita atrakcja dla ciekawych świata maluchów. Sanie z dzwonkami ciągnięte przez konie na pewno spodobają się dzieciom, które będą bardzo podekscytowane górską przejażdżką.

2. Nauka jazdy na nartach podczas zimowych ferii w górach

Co robić w górach zimą podczas ferii? Świetną propozycję na spędzenie ferii w górach z dziećmi stanowi nauka jazdy na nartach. Chociaż nie należy ona do łatwych czynności, to może sprawić dzieciom dużo radości. Profesjonalny instruktor przekaże maluchom cenne wskazówki dotyczące techniki jazdy na nartach, dzięki czemu dzieci szybciej opanują tę umiejętność.

3. Paintball na śniegu

Niezwykle ciekawą atrakcją dla całej rodziny jest gra w paintball na śniegu. To niewątpliwie zabawa dostarczająca dużo adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Jeśli zastanawiasz się, co można robić w górach zimą ze starszymi dziećmi, to zdecydowanie warto spróbować zmierzyć się w grze w paintball. Atrakcja jest skierowana do grup liczących co najmniej 10 osób, jednak nie martw się, jeśli nie masz tak dużej rodziny. Na pewno znajdą się również inni chętni, z którymi stworzycie drużynę. To idealny sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego podczas ferii w górach.

4. Zimowe zabawy integracyjne, czyli team building w górach

Inną wspaniałą atrakcją dla całej rodziny lub grupy znajomych z dziećmi są zabawy integracyjne team building. Na czym polega ta zimowa atrakcja dla dzieci i dorosłych? Uczestnicy biorą udział w konkurencjach drużynowych o różnym poziomie trudności. To świetny sposób, aby poćwiczyć umiejętność pracy w grupie oraz planowania. Taka atrakcja na pewno dostarczy dzieciom dużo radości, a przy tym może ich nauczyć współpracy.

5. Marsz na orientację górskimi szlakami

Dla miłośników przyrody i górskich wędrówek świetną atrakcję podczas ferii z dziećmi w górach stanowi marsz na orientację. Tutaj należy wykazać się sprytem i spostrzegawczością, które pozwolą rozwiązać zagadki czekające na wędrowców w lesie. To doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Spacer wśród ośnieżonych drzew pozwala również poczuć zimową aurę.

Górskie miejscowości oferują wiele wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Dlatego warto rozważyć wycieczkę w góry w trakcie ferii, aby móc aktywnie spędzić czas w gronie najbliższych i zacieśnić więzy.

Dodaj komentarz