Foliopaki kurierskie – koperty nie tylko do zadań kurierskich!

Foliopaki kurierskie – koperty nie tylko do zadań kurierskich!

Do pakowania przesyłek używamy wielu produktów. Przydaje się opakowanie kartonowe, folie bąbelkowe, kartony wykonane z papieru. Czy wiesz jednak, że oprócz samego opakowania, przydatne są także specjalnego zastosowania koperty tzw. foliopaki? Koperty kurierskie to niezbędny element każdej przesyłki. Czym są koperty kurierskie foliowe? Jakie są ich rodzaje? Jakie znajdują zastosowanie? Jakie są ich zalety i gdzie je kupić?

Foliopaki kurierskie – czym są?

Każdy z nas, chociaż raz w życiu, coś wysyłał. Zawsze stajemy przed problemem nie tylko właściwego opakowania przesyłki, ale także jej poprawnego zaadresowania. Napisany adres na kartonie może zostać starty, a jeśli paczka będzie dostarczana w deszczu, może stać się całkiem nieczytelny – niezależnie czy wpiszemy go długopisem czy markerem. Dlatego, w przypadku wysyłania paczek kurierem, tak bardzo przydatne są foliopaki kurierskie tzw. kangurki czy koperty bezpieczne. Taka koperta pozwala nam odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę i daje pewność, że nie zginą nam żadne dokumenty. Wystarczy otworzyć kangurek i pobrać list przewozowy.

Foliopak kurierski to nic innego jak specjalny woreczek foliowy, naklejany na naszą przesyłkę. To właśnie w tej kopercie najczęściej umieszczamy dokumenty przesyłki. Są wykonane z folii LDPE, MDPE lub HDPE, która daje ochronę np. przed zabrudzeniem czy wodą. Wykorzystywane są głównie do transportu, umożliwiają np. łatwe sczytywanie kodu QR, a dodatkowo, zastosowany na nich mocny klej sprawia, że łączy się on z każdą powierzchnią – nie ważne czy to papier, plastik czy materiał.

W ofercie wielu firm, dostępne są różne produkty z gatunku folii m.in. przylgi przeźroczyste, koperty kurierskie ekologiczne, koperty częściowo nieprzeźroczyste z napisami.

Koperty foliowe – zastosowanie i zalety

Foliopaki występują w różnych rozmiarach i wymiarach. Znajdziemy koperty kurierskie w rozmiarach C4, C5, C6, C7 czy DL.

Do tego, koperty foliowe, poza transportem znajdują szerokie zastosowanie. Tak naprawdę ich zastosowanie zależy od naszej inwencji twórczej. Ich głównym zadaniem jest oczywiście zabezpieczenie przesyłek kurierskich przy przesyłaniu produktów. Lecz prócz tego mogą także służyć do uporządkowania dokumentów, są świetną opcją na broszury reklamowe czy menu dodatkowe w restauracji, posłużą ci do organizacji drobnych elementów  biurowych np. spinaczy, a także okażą się pomocne przy magazynowaniu.

Prócz szerokiego zastosowania, koperty kurierskie wykazują szereg zalet. Są praktyczne, szczelne, tanie, łatwe w użyciu, biodegradowalne. Zabezpieczają dokumenty przed wilgocią i zabrudzeniami, są także wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i rozerwanie oraz działanie warunków atmosferycznych.

Gdzie kupić koperty bezpieczne?

Który producent kopert kurierskich będzie najkorzystniejszy? Gdzie znajdziesz najszerszy asortyment kopert bezpiecznych?

Sprzedaż kopert kurierskich jest powszechna i łatwa, a jedne z lepszych kopert znajdziesz w sklepie na stronie sklep.foliopaki.pl/pl/c/520-x-630-50-mm/26

Niska cena, szybka dostawa i zadowoleni klienci. Do tego doświadczenie i wysoka jakość produktów. To wszystko, co nas charakteryzuje najbardziej.

Zapraszamy do kontaktu oraz zakupów.

Dodaj komentarz