Jak się ubrać do gry w golfa?

Jak się ubrać do gry w golfa?

Golf wielu osobom kojarzy się z bardzo drogą i elitarną dyscypliną sportową, podobnie jak jeździectwo, tenis czy sporty motorowe. Często jest to jednak mylące wyobrażenie. Amatorowi – dopiero rozpoczynającym swoją przygodę na zielonym polu – wystarczy podstawowy zestaw kijów, piłek oraz, rzecz jasna, odpowiednia odzież. Jak ubrać się do gry w golfa? Który strój będzie odpowiedni?

Golf jest niezwykle popularną dyscypliną sportową, mającą swoich wiernych fanów na całym świecie. Wielu z nich pragnie samemu spróbować gry i postawić swoje pierwsze (lub kolejne) kroki na polu golfowym. Śledząc transmisje rozgrywek w wykonaniu profesjonalistów podziwiamy ich precyzyjność i fenomenalne uderzenia. Jednocześnie zwracamy uwagę na ich charakterystyczny strój. Ubranie do golfa, według ogólnej etykiety, powinno być schludne i eleganckie. Co zatem powinno się znaleźć w szafie golfisty?

Ubranie do golfa – koszulka polo

Koszulka z kołnierzykiem to jeden z podstawowych elementów stroju golfisty. Dopuszczalne są zarówno te z krótkim jak i z długim rękawem. Ponadto w czasie chłodniejszych dni można zdecydować się na elegancki sweter, dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Ubranie do golfa – buty

Podczas pokonywania nierzadko kilku kilometrów na polu golfowym niezwykle ważną kwestią jest dobór właściwego obuwia. Odpowiednie buty sportowe przeznaczone do gry w golfa powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać uczucie komfortu podczas chodzenia. Ponadto, dobrze jest jeśli są one wyposażone w specjalne kolce – zapewniające przyczepność do podłoża i stabilność podczas wykonywania uderzeń.

Ubranie do golfa – spodnie

Spodnie golfisty powinny być eleganckie oraz zapewniać swobodne wykonywanie ruchów. Udając się na pole golfowe najlepiej zrezygnować z dżinsów czy dresów. Również krótkie spodenki to opcja zarezerwowana wyłącznie dla amatorów i rekreacyjnych rozgrywek. W przypadku pań zazwyczaj, oprócz spodni, wybór pada na sportowe spódnice lub sukienki.

Ubranie do golfa – rękawiczka

Rękawiczka jest niezbędnym wyposażeniem golfisty. Ten element stroju ma za zadanie przede wszystkim, chronić dłoń gracza przed otarciami i zranieniami. Dodatkowo zapewnia stabilność uchwytu kija, który mógłby, szczególnie w czasie gorących dni, wyślizgiwać się z ręki, a tym samym utrudniać wykonywanie uderzeń.

Ubranie do golfa – czapka z daszkiem

Czapka z daszkiem dedykowana jest szczególnie na okres słonecznych dni. Podczas lata, promienie słoneczne mogą rozpraszać i dekoncentrować zawodników. To z kolei może mieć kluczowy wpływ na przebieg całych rozgrywek. Ponadto gracze decydują się ubrać czapkę, aby uniknąć chwilowego oślepienia światłem słonecznym podczas wykonywania uderzeń.

Podsumowując, strój do golfa powinien być:

  • schludny
  • elegancki
  • komfortowy
  • zapewniający możliwość wykonywania swobodnych ruchów
  • zgodny z zasadami etyki golfisty

Dodaj komentarz