Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Jeśli chcesz być wiarygodnym kredytobiorcą, to regularnie powinieneś sprawdzać informacje na swój temat w KRD i BIK. Nie tylko sprawdzisz tam, jak wyglądasz w oczach banku i czy Twoja sytuacja finansowa jest wystarczająca do tego, aby starać się o kredyt. Możesz tam również monitorować czy ktoś nie podszył się pod Ciebie w celu wyłudzenia kredytu lub pożyczki i w porę zareagować. Zastanawiasz się, czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów? Dziś podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz to sprawdzić.

Jak sprawdzić czy jestem w KRD – krok po kroku

Możesz to zrobić całkowicie za darmo i przez internet. Z bazy Krajowego Rejestru Długów korzysta większość instytucji finansowych dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie, czy przypadkiem nie znajdujemy się na liście dłużników. Do Krajowego Rejestru Długów mogą być wpisane zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa. Niestety nie znajdziemy tam żadnych pozytywnych rzeczy na swój temat, ponieważ w bazie wpisywane są jedynie negatywne informacje dotyczące np. tego, że nie spłaciliśmy zobowiązania na czas i zalegamy ze spłatą rat.

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

To bardzo proste, a cała procedura zajmie Ci zaledwie kilkanaście minut.

 1. Na początek wejdź na stronę krd.pl.
 2. Przejdź do opcji „Panel klienta”, która znajduje się w prawym górnym rogu strony.
 3. Naciśnij przycisk „Zabezpiecz się przed wyłudzeniem danych”.
 4. Zostaniesz przekierowany na kolejną stronę. Teraz naciśnij przycisk „Załóż konto”.
 5. Zostaniesz przeniesiony do formularza, w którym musisz podać swoje podstawowe dane m.in. imię, nazwisko, e-mail. Musisz także podać dane, które umożliwią Ci później zalogowanie się na stronę.
 6. Sprawdź, czy wypełniłeś formularz prawidłowo i zatwierdź swoje dane.
 7. Jeśli uda Ci się poprawnie założyć konto to wejdź na skrzynkę e-mail, którą podałeś w formularzu i sprawdź, czy dostałeś wiadomość od KRD.
 8. Przyszedł czas na potwierdzenie swojej tożsamości. Możesz wybrać dwie opcje. Pierwsza to potwierdzenie za pomocą skanu dowodu osobistego, a druga za pomocą przelewu bankowego. O wiele wygodniejszym i przede wszystkim szybszym sposobem weryfikacji jest przelew bankowy w wysokości 1 zł, który potwierdzi Twoją tożsamość. Na zweryfikowanie tożsamości za pomocą skanu dowodu możemy czekać nawet 24h.
 9. Jeśli Twoja weryfikacja zakończy się pozytywnie, możesz zalogować się na swoje konto. W tym celu musisz podać swój PESEL oraz hasło, które wcześniej ustawiłeś.
 10. Przejdź do opcji „Sprawdzanie” i wybierz „Sprawdź” czy jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”. Potwierdź, że chcesz sprawdzić swoje dane w Krajowym Rejestrze Długów.
 11. Otrzymasz raport, z którego dowiesz się, czy znajdujesz się w bazie.

Po co sprawdzić czy jestem w KRD?

Jeśli już wieszjak sprawdzić czy jestem w KRD, to warto też zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego warto to robić. Mianowicie będziesz miał pewność, że nikt nie wykorzystał Twoich danych w celu wyłudzenia pieniędzy. Będziesz też wiedzieć, czy masz „czystą kartę” i czy możesz starać się o kredyt.

Dodaj komentarz