Własna łyżka do betonu dla firmy budowlanej

Własna łyżka do betonu dla firmy budowlanej

W zdecydowanej większości firm budowlanych, całkiem dobrym rozwiązaniem, byłaby niezależność w zakresie dostaw betonu na plac budowy. Oczywiście można wykorzystywać tradycyjne betoniarki, aczkolwiek nie zawsze będzie się to sprawdzać tak samo dobrze. Czasami ilość betonu jaką potrzebuje jest na tyle duża, że zwykła betoniarka nie będzie w stanie za nic takich ilości przerobić. W takich warunkach rozwiązaniem optymalnym może się okazać łyżka do betonu, która zastąpi na posiadanej ładowarce kołowej, standardową łyżkę. Tego typu rozwiązanie, z całą pewnością przyczyni się do wielu korzyści, jak również znacznie wpłynie na usprawnienie wielu kwestii w pracy budowlanej. Warto więc przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Łyżka do betonu, jej dobór i zakup.

Jedną z kwestii najważniejszych w przypadku podjęcia decyzji o zakupie łyżki do betonu, będzie jej prawidłowe dobranie w stosunku do posiadanej ładowarki. Im większą ładowarkę będziemy posiadać, tym większą, bardziej pojemną łyżkę będzie można zamontować. Wynika to z kwestii możliwości samej ładowarki oraz jej mocy. Surowce załadowane do łyżki należy przecież wymieszać a jednocześnie ich łączna waga nie powinna być większa niż możliwości ładowarki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest scedowanie doboru łyżki na autoryzowanego dostawcę. W takich wypadkach będziemy mieć gwarancję prawidłowego doboru łyżki w stosunku do posiadanej maszyny.

Koszty zakupu łyżki mieszalnikowej także będą dość wysokie. Trzeba się tutaj liczyć z wydatkiem rzędu nawet do dziesięciu tysięcy złotych. Można trochę koszty obniżyć decydując się na zakup na rynku wtórnym. Jednakże nawet wtedy warto aby łyżka do betonu była dobrana przez autoryzowanego dostawcę. W wielu przypadkach będą oni prowadzić także dystrybucję używanych łyżek. To pozwoli nam na poczynienie sporych stosunkowo oszczędności w stosunku do zakupu łyżki całkiem nowej.

Jak eksploatować łyżkę do betonu?

Samo użytkowanie łyżki do betonu jest banalnie proste. Pierwszym krokiem będzie oczywiście jej poprawny montaż. W tym celu najpierw należy zdemontować standardową łyżkę, a następnie przy pomocy dostarczonej wraz z łyżką płyty adaptacyjnej dokonać montażu. Nie powinno to zająć więcej niż 15-20 minut. Płyta adaptacyjna sprawia, iż jedna łyżka z mieszalnikiem do betonu może być eksploatowana przez większą ilość ładowarek różnych typów. Do każdej ładowarki po prostu trzeba dokupić odrębną płytę, która pozwoli nam zamontować na niej łyżkę.

Zaraz po zamontowaniu, łyżka mieszalnikowa jest w zasadzie gotowa do użytkowania. Wystarczy wypełnić jej wnętrze materiałami do przygotowania betonu a następnie rozpocząć proces mieszania. Będzie on trwać w zależności od ilości przygotowywanego betonu od kilkunastu minut do około pół godziny. W tym czasie ładowarka może się już przemieszać na miejsce zapotrzebowania na beton. Jest to bardzo wielką zaletą stosowania łyżek tego typu, szczególnie na rozległych placach budowy, gdzie trzeba przygotowany beton rozwieźć na stosunkowo długim odcinku.

Dodaj komentarz