Kredyt na PIT – sprawne finansowanie przy minimum formalności

Od jakiegoś czasu bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy, jest kredyt na PIT. Jego główną cechą jest to, że otrzymanie go wymaga wypełnienia minimum formalności, co znacznie przyśpiesza całą procedurę. Co trzeba wiedzieć o kredycie na PIT? Kto może go otrzymać i kiedy się o niego ubiegać? Podpowiadamy.

Co to jest kredyt na PIT?

Tak jak już wspomnieliśmy, jest to produkt bankowy, który charakteryzuje się przede wszystkim zminimalizowaniem ilości formalności, które trzeba wypełnić, aby go otrzymać. Każda osoba pracująca na podstawie umowy na początku roku otrzymuje PIT, który należy wypełnić i złożyć w odpowiednim Urzędzie Skarbowym. Banki wykorzystały tę procedurę, wprowadzając do swojej oferty kredyt na PIT. Wystarczy przynieść do banku swoje roczne zeznanie podatkowe oraz dowód tożsamości i możemy otrzymać kredyt. Tak pozyskane środki można zazwyczaj wykorzystać na dowolny cel, a cała procedura przebiega szybko. Dużą zaletą takiego kredytu jest właśnie to, że nie potrzebujemy całej teczki dokumentów do tego, aby otrzymać kredyt. Jest tak, ponieważ pracownik banku jest w stanie dzięki PIT-owi obliczyć naszą zdolność finansową i może stwierdzić ile pieniędzy, możemy otrzymać od banku.

Kiedy najlepiej ubiegać się o kredyt na PIT?

Ten rodzaj kredytu zazwyczaj jest ograniczony czasowo i objęty promocją w wyznaczonych miesiącach. Najczęściej z tego rodzaju ofertami spotkamy się oczywiście na początku roku. Okres ten trwa mniej więcej do maja lub czerwca. To właśnie wtedy banki reklamują się ofertami kredytów i pożyczek na podstawie rocznego zeznania podatkowego kredytobiorcy.

Minimum formalności – czy to rzeczywiście prawda?

To, że banki reklamują się takimi hasłami jak „minimum formalności”, wcale nie oznacza tego, że wystarczy tylko PIT. Jeśli pracownik banku będzie miał jakiekolwiek wątpliwości może nas poprosić o dodatkowe dokumenty. Często zdarza się, że podczas analizy naszego rocznego zeznania podatkowego występują jakieś nieprawidłowości i jesteśmy zmuszeni dostarczyć np. zaświadczenie o dochodach. Wychodzi więc na to, że ten rodzaj kredytu jest tylko dla nielicznych osób i banki rzadko kiedy dają kredyt tylko na podstawie jednego dokumentu. Najprawdopodobniej zostanie również sprawdzona nasza ocena punktowa w BIK oraz wpisy w KRD.

Dla kogo jest kredyt na PIT?

Ten rodzaj finansowania jest dostępny dla każdej osoby, która potrzebuje zastrzyku gotówki. Jeśli zależy Ci na szybkiej decyzji banku to możesz skorzystać właśnie z tego rodzaju kredytu. Wyjątkiem są jedynie firmy i osoby, które prowadzą swoją działalność gospodarczą. Od nich zazwyczaj wymaga się więcej ilości dokumentów i PIT może nie wystarczyć.

Dodaj komentarz