Czym jest kredyt na PIT i pożyczka na PIT?

Czym jest kredyt na PIT i pożyczka na PIT?

Banki z jednej strony są zaufanymi i pewnymi instytucjami finansowymi, a z drugiej sposób ich działania jest przyczyną krytyki ze strony wielu osób. Nie da się ukryć, że zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania wiąże się z ogromną ilością formalności. Niezbędne jest dostarczenie wszelkiej maści zaświadczeń, oświadczeń i wyciągów, które mają za zadanie pozwolić bankowi na oszacowanie zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Nie tylko prowadzi to do odrzucenia wielu wniosków osób, których zdolność kredytowa okazała się zbyt mała, ale wydłuża czas oczekiwania dla wszystkich, nawet tych, którzy ostatecznie do otrzymania kredytu będą się kwalifikowali. Banki są świadome tego problemu i wciąż starają się przynajmniej częściowo ograniczyć ilość formalności związanych z zaciąganiem kredytów. Jednym z ciekawszych, ale stosunkowo mało znanych rozwiązań jest kredyt na PIT. Tylko co to jest kredyt na PIT lub pożyczka na PIT https://splatapozyczek.pl/? Czym się one od siebie różnią? Czy możliwa jest pożyczka na PIT przez Internet lub pożyczki na PIT bez BIK?

Zaciągnięcie kredytu na PIT – na czym polega?

Kredyt na PIT jest rodzajem kredytu, który niewiele różni się od tradycyjnego kredytu gotówkowego. Można spotkać się także z kredytami konsolidacyjnymi na PIT. To, co w nich najważniejsze, to maksymalne skrócenie i usprawnienie procedury wnioskowania o kredyt. Zamiast organizowania zaświadczeń o dochodach czy niezaleganiu ze składkami w ZUSie, wystarczy, że zaniesiemy do banku naszą deklarację podatkową za rok ubiegły. Z uwagi na to, że dane z deklaracji podatkowej mogą się stosunkowo szybko zdezaktualizować, kredyt na PIT jest z reguły ofertą ograniczoną czasowo. Można się o niego starać zazwyczaj do końca czerwca, ewentualnie początku maja.

Nie każdy bank go oferuje, a zasady jego udzielania mogą się bardzo różnić w różnych placówkach. Czasami kredyty na PIT mogą być udzielane na gorszych warunkach – możliwe będzie jednie wzięcie kredytu na mniejszą kwotę lub krótszy okres kredytowania niż w przypadku kredytu tradycyjnego. W teorii jedyne, czego powinniśmy potrzebować do otrzymania kredytu to nasz PIT i dowód osobisty, ale może się okazać, że i tak zostaniemy poproszeni o dodatkowe dokumenty. Ponadto uproszczenie formalności nie oznacza, że nie zostanie sprawdzona nasza historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. Oczywiście i tak zostanie ona zweryfikowana, natomiast rzeczywiście często na decyzję o kredycie na PIT często nie trzeba czekać długo – czasami okres oczekiwania może wynieść zaledwie jeden dzień.

Czy można wziąć pożyczkę na PIT?

Pożyczka na PIT z pomocą doradców Spłata Pożyczek jest jak najbardziej możliwa. Bardzo dużo firm pożyczkowych oferuje pożyczki bez żadnych formalności, wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach. Jednak w przypadku większych kwot, dostarczenie jakiegoś rodzaju dokumentacji również może okazać się konieczne – wtedy właśnie może nam się przydać PIT. Dla maksymalnej wygody wiele instytucji pozabankowych uruchamia taką usługę jak pożyczka na PIT przez Internet. Nie musimy więc nawet ruszać się z domu, a w kilka minut będziemy w stanie wypełnić wszystkie niezbędne formularze i cieszyć się pieniędzmi być może nawet tego samego dnia. Co bardzo istotne, firmy pożyczkowe oferują pożyczki na PIT bez BIK – a więc jest to rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które z powodu złej historii kredytowej nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu w banku.

Czy warto brać pożyczki i kredyty na PIT?

Coraz częściej obecnie okazuje się, że kredyt lub pożyczka na PIT jest tylko chwytem marketingowym, a w rzeczywistości nie jest ona ani opłacalna, ani nie redukuje liczby formalności. Nie da się jednak zaprzeczyć, że pożyczki na PIT bez BIK są wygodną opcją dla osób, które potrzebują dużej sumy gotówki, ale negatywne wpisy w historii kredytowej uniemożliwiają im zaciągnięcie kredytu w banku. Również dla wielu atrakcyjna może być pożyczka na PIT przez Internet, ponieważ cechuje ją ogromna szybkość i wygoda. Jednak zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto obliczyć, czy taki kredyt lub pożyczka na PIT rzeczywiście nam się opłaca.

W okresie wypełniania deklaracji podatkowych oferty pożyczki na PIT bez BIK z pewnością nie raz dostrzeżemy w materiałach marketingowych banków. Z pewnością jest to interesujące rozwiązanie dla tych, którym bardzo zależy na pożyczeniu dużej sumy, a nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową. Kredyt w banku na PIT z kolei może potencjalnie zaoszczędzić wiele nerwów związanych z uzyskiwaniem wymaganych zazwyczaj zaświadczeń.

Dodaj komentarz