Jak starać się o kredyt konsolidacyjny w banku

Kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów ma na celu połączenie naszych wcześniejszych zobowiązań w jeden kredyt. Celem kredytu konsolidacyjnego jest umożliwienie nam terminowej spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań poprzez zmniejszenie miesięcznej raty kredytu w związku z wydłużeniem okresu kredytowania.

W dalszym ciągu mamy zobowiązanie wobec banku

Nasze wcześniejsze zobowiązania nie zmniejszą się. To co kiedyś bank oddał nam w użytkowanie w dalszym ciągu musimy zwrócić. Jednak w sytuacji gdy z jakiegoś powodu przeceniliśmy swoje możliwości finansowe i nasz budżet nie pozwala nam na terminowe spłacanie rat poszczególnych kredytów, rozwiązaniem dla nas jest kredyt konsolidacyjny. Miesięczna rata do spłaty będzie niższa poprzez wydłużenie okresu kredytowania, a zatem możliwa do spłaty. Jeśli odpowiednio wcześnie zareagujemy nie przysporzymy sobie dodatkowych kosztów jakimi są odsetki od nieterminowej spłaty kredytu.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny

Osobiście

Kiedy spłacamy należności w terminie o kredyt konsolidacyjny możemy starać się osobiście. Należy jednak pamiętać, że każda odmowa udzielenia kredytu również odnotowywana jest w BIK. Nawet trzy odmowy mogą przesądzić o tym, że kredytu nie dostaniemy. Dlatego nie wysyłajmy bezmyślnie wniosków kredytowych gdzie tylko się da. W ten sposób szybko możemy zaprzepaścić swoje szanse na kredyt konsolidacyjny.

Z pomocą specjalistów

Jeśli chcemy mieć większe szanse na kredyt konsolidacyjny warto zwrócić się o pomoc do firmy, która specjalizuje się w pośrednictwie pomiędzy bankiem a zadłużonym. Firma pomagająca osobom zadłużonym, po pierwsze, ma dużo większą wiedzę na temat kredytów i rynku kredytowego. Po drugie, zna oferty banków od podszewki i wie na jaką ofertę w danym banku można liczyć. Ponadto, co może najistotniejsze, negocjuje w naszym imieniu. Firmy takie w przeciwieństwie do osób prywatnych  negocjują na innym szczeblu. Firma pomagająca osobom zadłużonym negocjacje w sprawie naszego kredytu konsolidacyjnego przeprowadza z osobą decyzyjna w banku, a nie osobą która może przedstawić nam tylko i wyłącznie gotowe oferty dostępne dla każdego. Dzięki temu nasza sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie Firma negocjuje z bankiem indywidualne warunki, których nie osiągniemy w pojedynkę. Jeśli nasza sytuacja jest wręcz dramatyczna, często tyko przy pomocy specjalistów otrzymamy kredyt konsolidacyjny.

Wpis sponsorowany dla Habza Finanse

Dodaj komentarz