Pielęgnacja włosów dla początkujących

Pielęgnacja włosów dla początkujących

Odpowiednia pielęgnacja włosów pozwala nam zachować ich odpowiednią kondycję oraz piękny wygląd. Dla wielu osób włosy są bowiem symbolem atrakcyjności. Właśnie dlatego tak wiele z nas przykłada niemałą wagę do ich odpowiedniego zaprezentowania.

Pielęgnacja włosów – jak to robić krok po kroku

 • Krok 1. Mycie oraz czesanie
  Pomimo tego, że wielu z nas te czynności wydają się być niezwykle łatwe, nie ma w tym nic bardziej mylnego. Kosmetyki do włosów muszą być bowiem odpowiednio dobrane – w przeciwnym razie nie spełnią swojej roli. Na tym etapie należy zatem zwrócić uwagę na dobrze dobrany do naszych włosów szampon.
 • Krok 2. Odżywianie
  Zadaniem każdej odżywki jest nadanie połysku, sprężystości oraz nawilżenia naszym włosom. Bardzo często na tym etapie wybieramy produkty zawierające keratynę do włosów. Ułatwia ona rozczesywanie, a także powoduje, iż włosy są zdrowsze. Wybierając odpowiedni produkt szczególną uwagę zwróćmy na jego skład.
 • Krok 3. Suszenie
  Najlepsze rozwiązanie to pozostawienie włosów do samoistnego wyschnięcia. Jeżeli jednak jesteśmy zmuszeni wysuszyć włosy suszarką, warto zastosować odżywkę bez spłukiwania.
 • Krok 4. Peeling
  Peeling skóry głowy jest niezwykle ważny. Dzięki przeprowadzeniu takiego zabiegu, skóra głowy oddycha, a uregulowaniu ulega poziom sebum.
 • Krok 5. Olejowanie
  Olejowanie to również część odpowiedniej pielęgnacji włosów. Jest to bowiem jednak z najbardziej skutecznych metod na wzmocnienie oraz nawilżanie włosów.

Sprawdź jak i czym pielęgnować włosy na stronie: https://www.ducray.com/pl-pl

Pielęgnacja włosów dla początkujących

Aby rozpocząć skuteczną pielęgnację włosów pamiętajmy o zdrowym odżywianiu. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, jak ważne jest to, co jemy.

Następnie, podetnijmy zniszczone końcówki. Na najbardziej zniszczone kosmetyki nie zareaguje nawet najdroższy kosmetyk. Co więcej, podcinanie włosów niesie za sobą same pozytywne korzyści: zniszczenia nie rozprzestrzeniają się w dalszą część włosa, a przycięte końcówki wyglądają zdrowo. Kolejna kwestia to chronienie włosów przed zniszczeniami – w tym celu najlepiej inspirować się pielęgnacją włosów osób, których kosmyki są podobne do naszych. Innymi poradami jest systematyczne czyszczenie włosów, odżywianie ich, a także dokładne spłukiwanie.

Dodaj komentarz