Prawnik nieruchomości Warszawa – jak bezpiecznie wynająć mieszkanie 

Prawnik nieruchomości Warszawa – jak bezpiecznie wynająć mieszkanie 

Inwestowanie w nieruchomości nigdy nie przestaje być opłacalne. Jeśli sami w nowo zakupionym mieszkaniu nie zamieszkamy, to możemy je wynająć i zyskać bierne źródło dochodu. Jak jednak zabezpieczyć swoją nieruchomość? Kluczem jest odpowiednio skonstruowana umowa. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z prawnika nieruchomości. 

Prawnik nieruchomości Warszawa – kiedy skorzystać z usług? 

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wynająć mieszkanie z wyjątkowo niekorzystną umową? A może to Ty wynajmowałeś drugiej osobie i mimo kłopotów, jakie najemcy sprawiali, nie mogłeś się ich pozbyć? Rynek wynajmu prężnie się w Polsce rozwija. Jednak bycie zarówno jedną, jak i drugą stroną nie zawsze jest proste. Każdy chce jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy, a bez dokładnej znajomości prawa nierzadko jest się trudno porozumieć. Z tego względu warto zdecydować się na pomoc prawnika przy podpisywaniu umowy.

W przypadku umowy najmu po stronie osoby wynajmującej prawnik nieruchomości Warszawa zadba, żeby nieruchomość była odpowiednio zabezpieczona. Te punkty są bardzo ważne dla dobrze skonstruowanej umowy najmu. Jakie elementy powinny poruszać? Z całą pewnością możliwość wypowiedzenia stosunku najmu, także z omówieniem trybu natychmiastowego. Ponadto umowa powinna zapewniać udział najemcy w ponoszeniu kosztów wykończenia wynajętego lokalu. Jako wynajmujący możesz także żądać odszkodowania za zerwanie umowy najmu przez najemcę lub nałożyć kary umowne na najemcę, który np. utrudnia prowadzenie biznesu pozostałym najemcom w nieruchomości czy narusza regulamin budynku.

Z pomocy prawnika możemy skorzystać, także będąc drugą stroną, czyli najemcą. Dzięki temu upewnimy się, że umowa nie posiada tak zwanych kruczków i jest korzystna dla interesów obu stron. 

Pomoc prawnika przy kupnie nieruchomości

Z pomocy z prawnika warto skorzystać także przy zakupie nieruchomości, zwłaszcza z drugiej ręki. W kompetencjach prawnika leży analiza oraz ocena stanu prawnego nieruchomości. Dzięki temu możesz zminimalizować ryzyko prawne związane z inwestycją.  

Przy zakupie mieszkania często nie wiemy, na jakie formalności zwrócić uwagę. Decydując się na pomoc prawnika, możesz zarówno zaoszczędzić czas, jak i pieniądze. Prawnik oceni opłacalność inwestycji pod względem prawnym. Możemy mieć więc pewność, że nie inwestujemy w kota w worku. Czym zajmuje się prawnik nieruchomości? Najważniejszym elementem jest badanie ksiąg wieczystych, które zawierają najważniejsze informacje dotyczące mieszkania, a następnie analizuje lub pomaga stworzyć umowę kupna.

Dodaj komentarz