Tworzenie stron internetowych – 3 cechy, jakie musi posiadać nowoczesna www

Tworzenie stron internetowych – 3 cechy, jakie musi posiadać nowoczesna www

Tworzenie stron internetowych to złożony proces wymagający zaangażowania i znajomości obecnych webowych standardów. Osoby tworzące strony internetowe samodzielnie na własną rękę np. przy użyciu gotowych systemów zarządzania treścią, mają tendencję do zapominania o decydujących czynnikach w kontekście sukcesu i ruchu, jaki będzie generować ich witryna. Dobrze zaplanowana strona powinna prezentować się nie tylko dobrze od strony wizualnej. Poniższy tekst pomoże Ci zrozumieć, na czym tak naprawdę powinniśmy skupić swoją uwagę przy tworzeniu strony www.

1. Responsywność – dostępność w niestandardowych rozdzielczościach

Pierwszą rzeczą, o jakiej należy pomyśleć przy tworzeniu strony www są użytkownicy. Aby zapewnić im optymalne doświadczenie i ułatwić korzystanie z interfejsu witryny, powinniśmy tworzyć ją z myślą o urządzeniach mobilnych. Po wejściu na stronę – w zależności od rozdzielczości ekranu – elementy powinny ustawiać się w określonym porządku – na większych rozdzielczościach powinny się rozszerzać, natomiast na mniejszych zwężać. Jeśli korzystamy z gotowego szablonu, responsywność najprawdopodobniej będzie już wdrożona. Jeśli natomiast tworzymy witrynę samodzielnie, nie możemy pominąć tego kluczowego aspektu.

2. SEO i UX

Dobre doświadczenie użytkownika to podstawa udanego SEO. Zadowolony użytkownik będzie częściej i chętniej odwiedzał naszą witrynę aniżeli ktoś, kto trafił tam z przypadku czy z braku lepszego wyboru. Przełoży się to na dłuższy czas pojedynczych odwiedzin, mniejszy bounce-rate i zredukuje szanse na odejście potencjalnego klienta. Decydując się na strony internetowe Warszawa będzie miejscem, gdzie zaopatrzymy się w kompleksową usługę – agencje funkcjonujące na tamtejszym terenie zadbają o witrynę zarówno pod kątem doświadczeń użytkownika, jak i optymalizacji witryny dla wyszukiwarek.

3. Szybkość ładowania

Mogłoby się wydawać, że szybkość ładowania witryny jest czymś banalnie prostym do osiągnięcia. Większe witryny czołowych marek ładują się w ciągu kilkunastu milisekund. Kiedy projektujemy stronę samemu, dodatkowe skrypty .js i arkusze .css zawarte w szablonach będą spowalniały ładowanie się strony. Ich zminifikowanie, opóźnienie ładowania oraz zredukowanie ich liczby, pozwoli na zmniejszenie wynikającego z ich obecności obciążenia. Podobnie jest z obrazkami – kiedy dodajemy wizualną treść na stronę www, powinna być odpowiednio skompresowana, a jeśli to możliwe – wyświetlona w nowoczesnym formacie np. .webp.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć ładowanie się witryny na telefonach i tabletach, zaleca zapoznać się ze standardem AMP. Profesjonalne tworzenie stron Warszawa gwarantuje wysoką dbałość o ten i inne aspekty nowoczesnych stron internetowych

Dodaj komentarz