Wyszukiwarka działalności gospodarczej – co warto wiedzieć?

Wyszukiwarka działalności gospodarczej – co warto wiedzieć?

Internet zmienił całkowicie sposób naszego codziennego funkcjonowania. Jeśli chcesz założyć firmę, zawiesić działalność gospodarczą albo uzyskać dane osób prowadzących działalność, możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Z artykułu dowiesz się, czym jest CEIDG i wyszukiwarka działalności gospodarczej!

  • CEIDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
  • Jak działa wyszukiwarka działalności gospodarczej?
  • Co warto wiedzieć o oficjalnej bazie danych na temat podmiotów prowadzących działalność gospodarczą?

CEIDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, to elektroniczny rejestr przedsiębiorców działających w Polsce. Portal CEIDG jest bardzo dużym ułatwieniem w przypadku prowadzenia firmy. Pozwala on założyć firmę, zmienić dane we wpisie oraz zawiesić, zamknąć lub wznowić działalność gospodarczą. W CEIDG sprawdzisz też m.in. jak korzystać z Małego ZUS-u, a nawet dopiszesz pełnomocnika do ewidencji.

Kiedyś zakładanie działalności gospodarczej wymagało dużo nerwów i czasu, a przyszli przedsiębiorcy musieli chodzić z formularzami od okienka do okienka w urzędach. Obecnie za sprawą serwisu CEIDG działalność gospodarcza może być zarejestrowana on-line. Jest to bardzo proste, szybkie i intuicyjne rozwiązanie na miarę XXI wieku.
Jeśli jesteś przedsiębiorcą, osobą szukającą informacji na temat przedsiębiorców i firm, albo chcesz zarejestrować działalność gospodarczą, to CEIDG jest skierowany do ciebie.

Jak działa wyszukiwarka działalności gospodarczej?

Wyszukiwarka działalności gospodarczej to bardzo pomocne narzędzie. Jeżeli chcesz sprawdzić kontrahenta, wystarczy, że wejdziesz na rządowy serwis biznes.gov.pl. Na głównej stronie serwisu znajduje się zakładka „Wyszukiwarka CEIDG”. Po kliknięciu przycisku będziesz przeniesiony na stronę „Przeglądanie Wpisów”.
Zasady wyszukiwania danych dot. ewidencji działalności gospodarczej są takie same jak rok temu. Trzeba podać takie dane jak np. numer KRS, NIP, regon, nazwę firmy albo nazwisko przedsiębiorcy, by uzyskać dostępne informacje na temat jego działalności.

Na portalu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i wskazówki. Szereg filmów instruktażowych pokaże ci, jak krok po kroku właściwie wypełnić wniosek o wpis CEIDG. Informacje o koncesjach, zezwoleniach, licencjach i wpisach do rejestru działalności regulowanej to kolejne cenne dane, które tam znajdziesz. Warto też dodać, że sprawy związane z rejestrowaniem firm nadal można załatwić osobiście lub listownie w dowolnym urzędzie gminy albo miasta bez względu na miejsce zamieszkania.

Dodaj komentarz