Czy można otrzymać leasing na nową firmę? Dostępne możliwości

Czy można otrzymać leasing na nową firmę? Dostępne możliwości

Początkujący przedsiębiorcy często muszą mierzyć się z wieloma przeciwnościami takimi jak, chociażby odmowy przyznania kredytu w banku. Niestety także firmy pożyczkowe, które znane są z dość liberalnego podejścia do udzielania pieniędzy, niekiedy potrafią odmówić udzielenia pożyczki świeżo upieczonemu właścicielowi firmy. Co więc zrobić w sytuacji, gdy chcemy rozwijać swoją działalność, ale zewsząd dostajemy jedynie odmowne decyzje w sprawie przyznania pieniędzy? Rozwiązaniem może okazać się leasing, który pozwala na sfinansowanie zakupu samochodów, maszyn oraz urządzeń niezbędnych podczas rozwoju firmy.

Czy początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu?

Leasing na nową firmę to rozwiązanie, które jest coraz bardziej dostępne w naszym kraju. Jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność, a banki i pożyczkodawcy odmawiają Ci przyznania pieniędzy na rozwój działalności, to może być dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Niestety krótki czas prowadzenia działalności nie działa na korzyść przedsiębiorców i Ci muszę się nagimnastykować, aby otrzymać kredyt, pożyczkę lub leasing. W przypadku ostatniego rozwiązania finansowanie zakupów może być bardzo wygodne i pozwala na szybkie rozwinięcie firmy. Warto więc rozważyć właśnie tę opcję.

Firmy leasingowe podobnie jak firmy pożyczkowe i banki ustalają własne zasady dotyczące udzielania pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że leasing jest nieco łatwiejszy do otrzymania dla nowej firmy niż chociażby kredyt gotówkowy. Z pomocą leasingu możesz zainwestować w samochody, maszyny produkcyjne i różnego rodzaju urządzenia, które są niezbędne do prowadzenia działalności. Z takiego rodzaju finansowania mogą skorzystać nawet bardzo początkujący właściciele firm. Nie potrzebujesz bardzo dużych obrotów, aby otrzymać pozytywną decyzję w firmie leasingowej.

Leasing dla nowych firm – czy warto?

Na to pytanie każdy przedsiębiorca powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jeśli do prowadzenia działalności niezbędne są Ci drogie pojazdy, maszyny i urządzenia, to leasing może być jedyną możliwością, aby się w nie zaopatrzyć. Nie każdego przedsiębiorcę, w szczególności tego początkującego stać na to, aby dokonać tak dużej inwestycji z własnych środków. Jest to więc opłacalne rozwiązanie, jeśli nie chcesz czekać z inwestycjami w swoją działalność i wiesz, że pozwolą Ci one zwiększyć zyski. Leasing może być nawet bardziej opłacalny niż kredyt w banku lub pożyczka pozabankowa, jeśli poświęcisz trochę czasu na znalezienie odpowiedniej oferty. Warto więc rozważyć takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz