Czy warto zostać agentem nieruchomości?

Czy warto zostać agentem nieruchomości?

Z pewnością doskonale wiesz, czym zajmuje się agent nieruchomości. Jest to dość rozpoznawalny zawód, a z osobą, która go wykonuje, możemy się spotkać np. podczas szukania mieszkania lub sprzedaży domu. Agent nieruchomości pośredniczy w transakcjach sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Bardzo często słyszy się, że jest to bardzo dobrze płatny zawód, dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, jak zacząć go wykonywać. Zobacz czy to prawda i czy warto zostać agentem nieruchomości w naszym kraju.

Jak zostać agentem nieruchomości?

Jeszcze nigdy zostanie agentem nieruchomości, nie było tak łatwe, jak w tej chwili. W wielu przypadkach osoba, która ubiega się o taką pracę, nie musi mieć wykształcenia kierunkowego czy też licencji. Warto jednak wiedzieć, że mimo braku konieczności posiadania tych rzeczy, są one atutami, które warto posiadać. Agenci nieruchomości z kierunkowym wykształceniem, licznymi kursami oraz należący do stowarzyszenia mogą zarabiać lepiej i być bardziej „rozchwytywani” niż osoby, które tych atutów nie posiadają. Warto więc zadbać o odpowiednie kształcenie się w tym kierunku, jeśli wiesz, że jest to zawód, który chcesz wykonywać w przyszłości.

Aby zostać agentem nieruchomości, ważny jest szereg różnych predyspozycji i umiejętności. Bardzo ważne może okazać się, chociażby posiadanie prawa jazdy kat.B. Umiejętność jazdy autem i sprawnego przemieszczania się między nieruchomościami klientów bardzo usprawnia pracę. Dla wielu pracodawców jest to wręcz wymóg, aby zatrudnić kogoś na to stanowisko. Agent nieruchomości powinien być pozytywnie nastawiony do klientów, rozmowny oraz warto, aby znał podstawowe techniki sprzedaży. Musi cechować się dużą wiedzą w zakresie nieruchomości oraz życzliwością. Nie każdy więc może wykonywać ten zawód, chociażby ze względu na charakter. Jeśli chcesz działać na własną rękę, to musisz mieć wykupione ubezpieczeni OC. Jeśli pracujesz dla firmy, to pracodawca powinien Ci je zapewnić.

Ile zarabia agent nieruchomości?

Wybierając ten zawód, trzeba wiedzieć, że zarobki agenta nieruchomości rzadko kiedy są stałe. Jednego miesiąca możesz zarobić więcej, a drugiego np. o połowę mniej. Warto o tym pamiętać, ponieważ zmienność zarobków może dla niektórych okazać się dużym minusem. Im większy będziesz miał jednak staż w tym zawodzie, tym na większe zarobki możesz liczyć. Na samym początku musisz zbudować swoją markę, aby klienci, myśląc o agencie nieruchomości, myśleli o Tobie. Jeśli Ci się to uda, to możesz zarabiać naprawdę atrakcyjne pieniądze.

Dodaj komentarz