Faktoring dla firm w Monevii

Monevia to firma faktoringowa, której zaufało już niemal 4 tysiące małych i mikro przedsiębiorców. Nie bez powodu cieszy się ona taką popularnością – wyróżniają ją między innymi elastyczne warunki finansowania, a także niewielka ilość formalności. Warto w związku z tym przyjrzeć się bliżej jej ofercie.

Co trzeba wiedzieć o faktoringu dla firm w Monevii?

Faktoring dla firm w Monevii to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla małych i mikro firm, którym wystawianie faktur z opóźnionym terminem płatności może poważnie zagrozić, jednak z usługi tej mogą oczywiście skorzystać również firmy średnie i duże.

Nie ma tutaj znaczenia nie tylko rozmiar prowadzonej firmy (może to być wielkie przedsiębiorstwo, a może to również być jednoosobowa działalność gospodarcza), ale także czas obecności na rynku. Jest to istotne, ponieważ jeśli na przykład zapragniemy wziąć kredyt w banku, to zazwyczaj spotkamy się z wymaganiem istnienia firmy od co najmniej 12 miesięcy – w tym przypadku takiego wymogu nie ma.

Ustalona przy sprzedaży cena faktury wypłacana jest nie w transzach czy częściach, a od razu w całości na wyznaczone przez sprzedawcę konto bankowe. Jakby tego było mało, wszystkich formalności można dopełnić przez Internet – wystarczy tylko założyć darmowe konto na platformie Monevii. Pewne formalności są niezbędne ale zostały one zredukowane do minimum tak więc, jedyne co będzie nam potrzebne to dowód osobisty i potwierdzenie tego, że przelaliśmy niezbędne składki do ZUS-u.

Zalety faktoringu

Dzięki opłacalnemu faktoringowi w Monevii szybko otrzymasz potrzebną gotówkę, zarówno w przypadku niewielkich faktur, jak i tych na duże kwoty. Nawet nowi klienci mogą liczyć na limit transakcji w wysokości 50 tysięcy złotych, co daje bardzo duże możliwości, zwłaszcza w przypadku niewielkich firm.

Główną zaletą faktoringu jest fakt, że umożliwia on utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej w firmie nawet w przypadku wystawiania dużej ilości faktur z opóźnionym terminem płatności. Dzięki niemu nasze środki nie są „zamrożone” do czasu, aż kontrahenci uregulują faktury, a możemy się nimi cieszyć niemal od razu i wykorzystać je w dowolny sposób.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Monevia dokonuje bezpłatnej weryfikacji kontrahentów swoich klientów, co pozwala sprawdzić, czy są oni wiarygodni. W ten sposób możemy uniknąć wchodzenia w relacje biznesowe z oszustami, a więc uratować się przed stratą potencjalnie bardzo dużych sum. Niestety, nieuczciwych firm jest wiele, ale my na szczęście nie będziemy musieli się ich obawiać, jeśli zdecydujemy się na współpracę z firmą faktoringową.

Dodaj komentarz