Jak dużo pieniędzy zarabiają YouTuberzy?

Jak dużo pieniędzy zarabiają YouTuberzy?

Z ponad 2 miliardami zarejestrowanych użytkowników każdego dnia, YouTube jest najważniejszą platformą video w Europie. Wiele firm korzysta z niej do tworzenia filmów marketingowych. A niektórzy nawet przeglądają treści w poszukiwaniu pomocnych samouczków lub informacji. Ale może to być również źródło dochodów.

Twórcy treści, influencerzy i firmy zarabiają mnóstwo pieniędzy na YouTube każdego dnia. Ale dokładna kwota różni się w zależności od wielu czynników. Oto wyjaśnienie dla osób zainteresowanych założeniem kanału na YouTube.

Minimalne wymagania, aby zarabiać na swoim kanale YouTube

Istnieje kilka sposobów na zarabianie pieniędzy za pomocą pomysłów biznesowych YouTube. I każdy z nich ma inne minimalne wymagania. Aby zarabiać pieniądze dzięki przychodom z reklam, musisz:

  • mieć ukończone 18 lat lub mieć opiekuna prawnego w tym wieku, który może obsługiwać płatności
  • Postępować zgodnie z zasadami programu Google AdSense
  • Tworzyć treści, które nie zawierają nieodpowiedniego języka, przemocy, tematów dla dorosłych, promocji tytoniu lub czegokolwiek, co może urazić reklamodawców.

Możesz również zarabiać pieniądze dzięki członkostwu w kanałach, które pozwalają subskrybentom na zapisanie się na dodatkowe płatne treści. Możesz też sprzedawać towary, które widzowie mogą kupić. Aby uzyskać te źródła dochodu, musisz mieć ukończone 18 lat i co najmniej 1000 subskrybentów. Potencjalny dochód można też uzyskać dzięki Superczatowi i Supernaklejkom, co wymaga po prostu zamieszkiwania w kraju, w którym funkcja ta jest dostępna. Natomiast przychody z subskrypcji YouTube Premium są dostępne dla każdego kanału oglądanego przez subskrybentów YouTube Premium.

Ile zarabia YouTuber na godzinę?

Kwota pieniędzy, jaką można uzyskać za godzinę pracy w serwisie YouTube, jest bardzo zróżnicowana. Program partnerski YouTube płaci na podstawie wyświetleń wideo, a nie przepracowanych godzin. Tak więc YouTuber o wysokim profilu, może zarobić setki a nawet tysiące złotych za każdą godzinę pracy nad filmami na YouTube. Ale zupełnie nowy YouTuber może być zmuszony do pracy za darmo przez lata, aby zbudować publiczność.

Jak YouTuberzy otrzymują wynagrodzenie?

YouTuberzy, którzy otrzymują wynagrodzenie w ramach Programu Partnerskiego, zarabiają na podstawie wyświetleń filmów na YouTube. Te są hostowane przez Google AdSense. Więc musisz zacząć od zarejestrowania się na konto AdSense. Stamtąd trzeba założyć konto YouTube i pracować, aby trafić ponad 10,000-lifetime views. Następnie złożyć wniosek o YouTube Partner Program i firma będzie przeglądać swoje treści, aby upewnić się, że pasuje do polityki twórcy.

Dodaj komentarz