Kredyt bankowy – ubiegać się o niego samodzielnie czy z pomocą doradcy kredytowego?

Kredyt bankowy – ubiegać się o niego samodzielnie czy z pomocą doradcy kredytowego?

W życiu każdego z nas może pojawić się sytuacja, która wymaga posiadania większej ilości gotówki. Nieprzewidziane wydatki to coś, czego z pewnością nikt nie lubi, a jeśli się już pojawią, to często powodują problemy. W takim momencie można zdecydować się na kredyt bankowy, dzięki któremu pozyskamy dodatkowe pieniądze na dowolny lub określony cel. Zanim jednak otrzymamy pozytywną odpowiedź na wniosek, trzeba dopełnić szeregu formalności. Możemy się tym zająć samodzielnie lub poprosić o pomoc profesjonalnego doradcę kredytowego. Jakie rozwiązanie jest korzystniejsze? Podpowiadamy.

Czy warto ubiegać się o kredyt bankowy z pomocą doradcy?

Ubieganie się o kredyt nie mając w tym temacie zbyt dużego doświadczenia, może być bardzo czasochłonne i pełne nerwów. Jeśli nie chcesz się niepotrzebnie stresować, to skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Doradca kredytowy Kraków może pomóc Ci uzyskać różne rodzaje zobowiązań: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt inwestycyjny itd. Ekspert zapozna się z Twoimi oczekiwaniami oraz możliwościami finansowymi i znajdzie na tej podstawie najlepszą ofertę kredytową. Nie będziesz musiał samodzielnie przeglądać i analizować wielu ofert z różnych instytucji finansowych.

Doradca oprócz wyboru najlepszej oferty może także pomóc w wypełnianiu wniosku, wskaże jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania kredytu oraz poprowadzi negocjacje z kredytodawcą. Dzięki takiej współpracy możesz przyspieszyć cały proces oraz mieć większą pewność, że bank pozytywnie rozpatrzy Twój wniosek kredytowy. Jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości, to możesz je skonsultować ze swoim doradcą kredytowym. Jest to osoba, której zależy na tym, abyś otrzymał korzystne zobowiązanie i będzie działała w Twoim interesie.

Samodzielne ubieganie się o kredyt to oszczędność pieniędzy?

Wiele osób rezygnuje z pomocy doradcy kredytowego w obawie o duże koszty, które mogą być z tym związane. Należy wiedzieć, że doradcy nie pobierają od swoich klientów wynagrodzenia i taka pomoc z perspektywy kredytobiorcy jest bezpłatna. Doradcy kredytowi zarabiają na prowizjach od kredytów, które są im wypłacane przez banki. Oznacza to, że doradca zarabia dopiero wtedy, gdy dana osoba zdecyduje się na zaciągnięcie poleconego przez niego kredytu i podpisze umowę z bankiem. W innym wypadku taka osoba nie zarabia na danej współpracy, co może być dla niej motywujące do tego, aby jak najlepiej doradzać i pomagać klientom.

Ekspert Finansowy Kraków
ul. Bracka 2
31-005 Kraków woj. małopolskie

Dodaj komentarz