Na co zwracać uwagę, wybierając doradcę finansowego?

Na co zwracać uwagę, wybierając doradcę finansowego?

Decydując się na skorzystanie z usług doradcy finansowego, oczekujemy zawsze, aby dzięki temu uzyskać kredyt na bardziej atrakcyjnych warunkach niż w przypadku, gdybyśmy próbowali pozyskać go samodzielnie. Żeby jednak móc liczyć na taki efekt, powinniśmy zwrócić się nie do przypadkowej osoby, a do eksperta, który spełnia kilka kluczowych kryteriów, gwarantujących wysoką jakość świadczonych usług.

Dobry doradca zapewni nie tylko, że kredyt będzie korzystny, ale także pomoże kredytobiorcy w innych aspektach. Jego wsparcie obejmie między innymi wypełnianie i składanie wniosku o kredyt. Jednak na jakie aspekty zwracać uwagę, żeby trafić właśnie na dobrego eksperta? Co ma największe znaczenie?

O czym pamiętać, wybierając doradcę finansowego?

Wśród kwestii, które powinno się mieć na uwadze przy wyborze doradcy, można z pewnością wymienić doświadczenie. Doradca, który skutecznie pozyskuje atrakcyjne kredyty od wielu lat powinien poradzić sobie w każdej sytuacji. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja. Chociaż obecnie pomoc kredytowa jest często udzielana zdalnie, nie zmienia to faktu, że znajomość lokalnych ofert niejednokrotnie może okazać się przydatna. Dlatego też doradca finansowy w Poznaniu to najlepszy wybór dla osoby z tego miasta lub jego okolic, która chce szybko i sprawnie zaciągnąć kredyt na korzystnych warunkach.

Warto również upewnić się odnośnie co do tego, kto opłaca wynagrodzenie danego doradcy. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest zwrócenie się po pomoc do eksperta, który otrzymuje wynagrodzenie bezpośrednio od banku, a nie od klienta. W ten sposób za pomoc nie trzeba w żaden sposób płacić – ani  w gotówce, kwota kredytu nie jest zwiększana o zapłatę dla pośrednika. Jednocześnie najlepiej zwrócić się do osoby, która porównuje oferty wielu różnych instytucji, a nie reprezentuje tylko jeden bank. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że nie przepłaci się niepotrzebnie.

Doradca powinien być przede wszystkim transparentny

Kiedy zaciąga się kredyt samodzielnie i nie jest się czegoś pewnym, trzeba szukać informacji na własną rękę lub próbować otrzymać je od banku, w którym rozważa się wzięcie kredytu. W przypadku współpracy z doradcą finansowym, można od razu uzyskać odpowiedzi i wyjaśnienia od wykwalifikowanego eksperta, któremu zależy przede wszystkim na zadowoleniu klienta, a nie na poleceniu jednego konkretnego banku.

W związku z tym dobry doradca powinien przede wszystkim chętnie, transparentnie i w zrozumiały sposób wyjaśniać wszelkie niejasne kwestie, a także dokładnie tłumaczyć, z czego wynika koszt danego kredytu i co sprawia, że dana oferta jest warta uwagi.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz