Na czym polega pośrednictwo kredytowe?

Każdy, kto rozważa w najbliższej przyszłości formę sfinansowania zakupu mieszkania czy domu przy udziale banku (kredyt mieszkaniowy, kredyt hipoteczny) musi stanąć przed decyzją czy sam powinien przeglądać oferty banków w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty, czy może powyższą prace powierzyć komuś z wiedzą i doświadczeniem z należy, kto będzie w sposób wiarygodny mógł pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru. W obecnych czasach, gdy trudno wygospodarować chwilę na zgłębienie interesujących nas kwestii takie usługi stają się coraz bardziej powszechne i coraz łatwiej dostępne. Jakie są plusy korzystania z pomocy pośrednika?

Doradca kredytowy to zawód stosunkowo młody i ciągle sie rozwijający. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że są to osoby z gruntowną wiedzą i często bogatym doświadczeniem w obszarze kredytowania, którzy negocjowali warunki kredytowe na rzecz wielu osób i z pewnością mają w tym większe doświadczenie od nas samych. Znają oni oferty różnych banków (których w dużych miastach jest czasem nawet kilkadziesiąt), potrafią analizować oferty. Jednocześnie, profesjonalne i działające już długo na rynku firmy pośrednictwa kredytowego stosują już utarte ścieżki we współpracy z bankiem, których my, jako osoby prywatne nigdy możemy sie nie dopracować. Wiążę się to również niejednokrotnie z tym, że pośrednik może uzyskać ofertę na lepszych, korzystniejszych warunkach, niż te, które zawarte są w standardowej ofercie banku przedstawianej osobie prywatnej, z którą nie miały okazji współpracować w przeszłości.

Ponadto, należy zauważyć, ze pośrednicy znają wszystkie kruczki i niuanse ukryte niejednokrotnie przed oczami zwykłego kredytobiorcy. Dodatkowym atutem takich firm jest znajomość ustaw i rozporządzeń oraz aktualnych informacji rynkowych ( np. o podatku dochodowym od osób fizycznych, zasadach i formach prowadzenia działalności gospodarczej, znajomość dokumentacji prawnej i budowlanej przy realizacjach deweloperskich, umiejętność czytania wpisów ksiąg wieczystych i inne). Ponadto, pośrednicy, korzystając ze swojego doświadczenia, pomagają w przygotowaniu kosztorysów. W sytuacjach trudnych negocjacji z bankiem, często osoby pracujące długo w branży potrafią doskonale podejść do sprawy od strony psychologicznej i rozwiązać trudny problem w sposób dyplomatyczny.

Dodaj komentarz