Po co brać kredyt

Kredyt

Po co brać kredyt? Co to jest? Dlaczego jest tak popularne? Albo nawet, dlaczego nie możemy żyć bez kredytu? Czym spowodowany jest tak wielki popyt na tę usługę?

Umowa kredytu to umowa dwustronna, zatem wywołuje skutki dla obu stron. Poprzez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji określoną kwotę środków pieniężnych w użytkowanie kredytobiorcy, na określony cel i czas. Kredytobiorca zobowiązuje się natomiast do wykorzystania środków kredytowanych przez bank na określony w umowie cel oraz terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami oraz pokrycia kosztów dodatkowych.

Kiedy brać kredyt

O kredyt staramy się przede wszystkim wtedy kiedy potrzebujemy  od ręki gotówki na zakup jakiś dóbr. Oczywiście są tez inne sposoby na zebranie pieniędzy takie jak oszczędzanie, inwestowanie czy dodatkowa praca. Jednak doskonale wiemy, że te opcje wymagają od nas znacznego wysiłku, nakładu pracy no i czasu. Czas potrzebny jest nam zarówno na pracę jak i na efekt końcowy, którym jest zebranie określonej puli pieniędzy. Decydując się na kredyt najczęściej nie mamy czasu na nic z tych rzeczy.

Po co brać kredyt

Kredyt możemy brać z przeróżnych powodów. Często jest to nasze widzi mi się i kredytem kupujemy swoje zachcianki. W ten sposób szybko, bez wyrzeczeń i własnej pracy możemy od ręki spełniać swoje marzenia. Co innego w przypadku gdy decydujemy się brać kredyt na cele np. mieszkaniowe czy zakup nowego auta, bez którego obecnie trudno jest funkcjonować. W tym przypadku bierzemy kredyt na zakup mieszkania dlatego, że np. oszczędzanie przy minimalnych zarobkach było by bezcelowe. Doskonale wiemy w jakich cenach można nabyć nieruchomości. Są to kwoty, które znacznie przekraczają możliwości finansowe wielu z nas. Wtedy jedynym rozwiązaniem okazuje się brać kredyt. O ile nie jesteśmy w stanie zaoszczędzić całej potrzebnej sumy, o tyle spłata miesięcznej raty kredytu za mieszkanie, jest dla nas skutecznym rozwiązaniem, na które możemy sobie pozwolić. Jeśli chcielibyśmy oszczędzać zajęło by to nam wiele lat, a na koniec okazało by się, ze teraz już nie opłaca nam się tego mieszkania kupować. Z oszczędzaniem bywa tez tak, że w życiu pojawiają się sytuacje, kiedy musimy sięgnąć do oszczędności. To także znacznie przedłuża ten proces.

Czemu kredyt jest tak popularny

Właśnie z tego względu, że samodzielnie nie jesteśmy w stanie jednorazowo wyłożyć dużej gotówki. Nie moglibyśmy kupić drogich przedmiotów czy nieruchomości. Bank oddaje nam w użytkowanie tyle środków, ile jest nam potrzebne. My oddajemy całość ale w miesięcznych ratach, dostosowanych do naszych możliwości.

Branie kredytu jest popularne dlatego, że sami nie mamy dużych środków, ale sami jesteśmy w stanie spłacać raty.

Dodaj komentarz