Klienci banku

Klienci banku

Usługi

Bank jest podmiotem, który świadczy różnorodne usługi finansowe, takie jak sprzedaż kredytów. O tym w czym wyspecjalizowany jest dany bank decyduje analiza rynku. Wszystko po to aby sprostać oczekiwaniom klientów, świadczyć usługi finansowe na jak najwyższym poziomie i sprzedawać jak najwięcej produktów. Tylko analiza potrzeb klientów może dać pozytywny efekt. Ponadto, bankom zależy także na budowaniu trwałych relacji, a nie tylko sprzedaniu jednorazowej usługi. To sprawia, że coraz bardziej dbają o swoje produkty i klienta. Chcą aby każdy klient był zadowolony, niezależnie od tego jaki zysk generuje dla banku. Nawet „najmniejszy” klient jest ważny. Utrzymanie stałych relacji z tymi samymi klientami, daje bankom stałe dochody, a tym samym nie muszą martwić się o promocję. W ten sposób mniej środków przeznaczają na rozpowszechnianie swoich usług wśród nowych podmiotów.

Klienci banku

Klientem banku może zostać praktycznie każdy. Bez względu czy jesteśmy osobą fizyczną, osobą prawna czy jednostka organizacyjną nie posiadająca osobowości prawnej, możemy być klientem banku. Ktoś może pomyśleć sobie, że nie jest klientem banku bo np. nigdy nie brał kredytu. Nic bardziej mylnego. Oczywiście kredyt to jedna z bardziej powszechnych usług jakie świadczy bank. Jednakże, zwykłe konto w banku, na które co miesiąc wpływa nasz wypłata czy emerytura, to również oznacza, że jesteśmy klientami banku. Obecnie większość dużych zakładów pracy przelewa wynagrodzenia za pracę tylko na rachunek bankowy. Coraz popularniejsze są też zakupy przez internet, gdzie płatności również dokonujemy drogą elektroniczną.  Zwykłe konto w banku, przesądza zatem o tym, że i my jesteśmy klientami banku.

Grupy klientów

Banki dążą do tego aby sprzedać jak najwięcej swoich produktów. W tym celu muszą poznać zapotrzebowanie swoich potencjalnych klientów. Jeśli na danym rynku jest popyt na jakiś rodzaj kredytu, banki starają się wyspecjalizować i oferować jak najlepsze produkty w danej materii. Najprościej mówiąc dostosowują swoje produkty do klientów banku. W związku z tym możemy spotkać się z bankami, które obsługują tylko określony obszar rynku. Spośród licznych usług finansowych jakie oferują banki w ogóle, one w swoje ofercie mają np. kredyty hipoteczne, stąd też ich nazwa, czyli banki hipoteczne. Do popularnych banków należą też banki ogólne, które oferują praktycznie wszelkie możliwe usługi finansowe. Z tych banków najczęściej korzystają osoby, które nie orientują się co może oferować im wyspecjalizowany bank. Im więcej produktów oferuje klientom banku dana jednostka, tym co do zasady, są to usługi bardziej ogólne, podobne dla każdego klienta banku.

Dodaj komentarz