Trudny kredyt

Co to jest trudny kredyt

To pojęcie odnosi się do sytuacji, w której pozyskanie pieniędzy z banku wiąże się ze sporymi trudnościami. Trudny kredyt nie oznacza bardziej skomplikowanych formalności, a raczej trudności związanych z jego otrzymaniem. Ważne aby dobrze zweryfikować swoją sytuację. Kiedy chcemy wziąć trudny kredyt warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Na jakiej podstawie bank udziela kredytu

Bank decyduje o przyznaniu bądź odmowie udzielenia kredytu w oparciu o szereg informacji. Niektóre z nich pozyskuje z innych instytucji, inne od nas samych. Jedną z takich instytucji jest Biuro Informacji Kredytowej. Z niej bank czerpie informację czy spłacamy swoje zobowiązania i czy robimy to terminowo. Widoczna jest tam nasza historia kredytowa. Decydując się na pożyczanie pieniędzy pamiętajmy o obowiązku terminowej spłaty należności. To może zadecydować o przyznaniu nam kolejnego kredytu. Szereg informacji wypełnia nasz wniosek kredytowy. Na jego podstawie badana jest nasza sytuacja finansowa. Podajemy m.in. jakie mamy źródło dochodów, ile zarabiamy, w oparciu o jaki rodzaj umowy jesteśmy zatrudnieni, wysokość naszych wcześniejszych zobowiązań, wysokość naszego zadłużenia, kwotę, którą miesięcznie wydajemy na utrzymanie, wysokość ewentualnych rat z tytułu alimentów, ile osób pozostaje na naszym utrzymaniu itd.

Zwłaszcza przy niskich kwotach oraz przy kredytach gotówkowych z minimum formalności, bank bierze za prawdziwe informacje podane we wniosku. Ze względu na brak czasu nie ma możliwości weryfikacji zamieszczonych w nim informacji, chociażby czy czynsz za mieszkanie jest płacony w takiej wysokości jak zostało podane, czy faktycznie tyle wydajemy na opłaty za media itd. Składając wniosek zaświadczamy, że podane informacje są zgodne z prawdą. Każda umowa kredytu wyposażona jest w odpowiednią klauzulę.

Kiedy bank nie udzieli nam kredytu

Jeśli bank stwierdzi, że nasz historia kredytowa jest niekorzystna i nie mamy zdolności kredytowej. Nasza sytuacja finansowa również jest niezbyt ciekawa. Udając się do placówki banku w pojedynkę, składamy wniosek i dostajemy odmowę. Najgorsze co teraz możecie zrobić to składać kolejny wniosek w innym banku. Właśnie macie do czynienia z trudnym kredytem, z którym nie poradzicie sobie bez pomocy specjalistów. Każdy kolejny wniosek kredytowy oddala cię od uzyskania kredytu. Nie działaj pochopnie i zgłoś się do firmy pośredniczącej z pozyskaniu trudnych kredytów. Specjaliści negocjują warunki kredytu z osobą decyzyjną w banku, po uprzedniej szczegółowej weryfikacji twojego zadłużenia oraz zdolności kredytowej. Nic nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest perfekcyjnie zaplanowane, a kredyt na wyciągnięcie ręki. Nie ryzykuj niepowodzenia i zgłoś się do pośrednika w pozyskiwaniu trudnych kredytów.

Dodaj komentarz