Czy darmowe domeny www są godne twojej uwagi?

Czy darmowe domeny www są warte twojego zainteresowania?

Darmowe domeny www są dla wielu bardzo interesującym kąskiem. W końcu chcą oni stworzyć swój internetowy biznes jak najtaniej (zwłaszcza jeżeli nie mają dużych pieniędzy na inwestycje). Jednocześnie warto byłoby mieć własną domenę www.

Dlatego szukają w internecie haseł typu darmowe domeny www. Niektórzy są bardziej podchwytliwi I zastanawiają się “czemu ktoś miałby mi oferowac coś za darmo?”. Dobre pytanie, dlatego przejdziemy do głównego tematu

Darmowe domeny pl

Większości osób nie interesuje pierwsze, lepsze rozszerzenie. Chcą oni konkretnego – domeny .pl. i wtedy zastanawiają się gdzie znaleźć darmowe domeny.pl. Od razu podpowiem, że nie mam pojęcia czy takie miejsce w ogóle jest w internecie.

Jednak słyszałem, że niektóre firmy oferują pierwszy rok domeny za dramo. Niestety jeżeli myślisz długoterminowo to nie zakończy to się dla Ciebie dobrze, bo najczęściej w takich sklepach przedłużenie domeny będzie bardzo drogie. Dlatego zawsze gdy sprawdzasz darmowe domeny pl to nie patrz na koszt pierwszego roku, lecz na koszt odnowienia domeny.

W ten sposób może znajdziesz perełkę i strunę na której są darmowe domeny .pl. Ja osobiście jednak jestem sceptyczny co do tych ofert. W końcu trzeba za domeny gdzieś płacić i ktoś to musi zrobić.

Darmowe domeny www

Jednak rozszerzeń domen internetowych jest cała masa. To nie tylko .pl, czy są wśród nich darmowe domeny www?

Tak jest co najmniej jedno rozszerzenie .tk, które oferuje swoje domeny www za darmo. Niby wszystko pięknie, jednak tutaj też są pewne uwagi na które musisz zwrócić uwagę by nie stracić swojej domeny, musi na nią wejść określona liczba różnych ip w ciągu 3 miesięcy. Co prawda ostatnio znieśli ten wymóg, jednak warto być ostrożnym.

Ponadto czytałem, że domena ta jest płatna dla bardziej konkurencyjnych nazw. Co to oznacza? Nie mam pojęcia, ja gdy wyszukiwałem nazwy domeny na różne popularne hasła z polski i zawsze rejestracja była darmowa.

Darmowe domeny www z rozszerzeniem tk, to mógłby być hit, jednak czytałem, że na te rozszerzenie rejestruje się masa spamerów. Z tego powodu google obniżyło widoczność tych rozszerzeń w swojej wyszukiwarce, dlatego jeżeli ci zależy na ruchu z google, to raczej porzuć te darmowe domeny www.

Darmowe domeny – wnioski

Znalezienie darmowych domen jest możliwe. Czasem może wymagać trochę wysiłku, jednak jest możliwe, jednak zastanów się czy nie lepiej zainwestować tych paru złotych. Koszt domeny internetowej na serio nie jest drogi, pierwszy rok to 10-15 zł. Czyli koszt dla większości osób śmieszny.

Jeżeli nie jesteś w stanie tyle zainwestować to może lepiej założyć darmowego bloga, niż pchać się w darmowe domeny www. Ostateczną decyzję oczywiście pozostawiam Tobie, ja przeniosłem tego bloga z domeny .tk, na inną domenę, jednak więcej o tym w innym wpisie.

Dodaj komentarz