Jak założyć fanpage krok po kroku?

Jak założyć fanpage krok po kroku?

Zanim założysz fanpage, musisz mieć swoje konto na facebooku. Jeżeli nie jesteś zalogowany to po kliknięciu w „utwórz stronę” zostaniesz przeniesiony do logowania. Gdy jesteś zalogowany to ukaże się twoim oczom 6 możliwych kategorii. Wybierz Znajdującą się w prawym, górnym roku – „Marka, lub produkt”. Następnie wybierz odpowiednią kategorię (Dla bloga będzie to „strona internetowa”) i wpisz nazwę.

Jeżeli jesteś zalogowany to możesz skorzystać z opcji „Utwórz stronę” w menu bocznym, by przejść do procesu zakładania fanpage.

Najpierw przejdź do utwórz stronę na facebook.com

Lub jeżeli jesteś zalogowany to wybierz „utwórz stronę” z menu bocznego

wybierz dobrą kategorię fanpage – marka i strona internetowa

Gdy to zrobisz, to przechodzisz do następnego etapu konfiguracji. W zasadzie to możesz go pominąć i od razu przejść do swojego fanpage, jednak z drugiej strony jeżeli chcesz stworzyć dobrą stronę dla fanów to i tak musisz to zrobić. Czemu więc nie zrobić tego teraz?

W pierwszym polu podajesz opis strony – krótki, zwięzły. Wpisz jedno, góra dwa zdania, które są dla Ciebie najważniejsze. Podaj też adres do swojej strony – część osób może do niego przejść. W następnym kroku wstawiasz zdjęcie. Następne dwa kroki dotyczą już rzeczy niezwiązanych bezpośrednio z zarządzaniem fanpagem. Jeżeli masz co do nich pytania, to zostaw je w komentarzu.

Dobrze opisz swój fanpage a potem czeka na Ciebie trochę mniej pracy

Zanim założysz fanpage

Zanim założysz fanpage upewnij się, że masz na niego czas. Ja posiadam jeden fanpage, który jest nieprowadzony, bo po prostu nie mam na niego czasu. Pomyśl, że prowadzenie fanpage jest jak związek. Rozpoczęcie związku, przespanie się z dziewczyną jest stosunkowo łatwe. Jednak stworzenie relacji na całe życie – to prawdziwe wyzwanie, które wymaga stałej pracy. Tak samo fanpage. Zamiast zastanawiać się jak założyć fanpage to zastanów się czy na pewno masz czas by go prowadzić.

W sieci znaleźć łatwo masę stron dla fanów, które są prowadzone źle. Albo nie były aktualizowane przez długi czas, albo jedyna aktualizacja polega na wrzuceniu linku do wpisu. Nie o to chodzi. Według mnie fanpage to miejsce do prowadzenia dialogu z fanami, dzięki temu można zdobywać nowych fanów. I jeżeli czujesz, że posiadasz zbyt mało czasu, to nie szukaj informacji o tym jak założyć fanpage. Zacznij od stworzenia dodatkowego czasu.

Dlaczego nie mam fanpage?

Prawdopodobnie zauważysz, że ja, bloger, który pisze o tym jak założyć fanpage nie posiadam strony dla fanów dla tego bloga. Dlaczego?

Mój plan marketingowy nie przewiduje teraz tworzenia strony dla fanów – w przyszłości tak, jednak na razie nie jest na to odpowiedni moment

Obecnie nie mam doświadczenia w prowadzeniu fanpage – nigdy tego nie robiłem z większym zaangażowaniem, nie interesowało mnie to specjalnie. Zanim założę fanpage skupię się na zdobyciu informacji i opracowaniu jakichś strategii

To są dwa główne powody. Ponadto czytałem różne opinie o social media. Od tego, że to jedna wielka ściema, po informacje porównujące media społecznościowe do żyły złota.

Dodaj komentarz