Pożyczka leasingowa – co to jest?

Nikogo już nie dziwią stale pojawiające się nowe oferty kredytów i pożyczek. Instytucje finansowe wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów finansowych. Istnieje także kilka produktów, o których z pewnością znaczna część Polaków po prostu nie wie np. pożyczka leasingowa. To produkt, który mimo swej małej popularności może zainteresować wiele osób. Co tak właściwie oznacza ten termin i na czym polega pożyczka leasingowa https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-leasingowa-co-to-jest/?

Pożyczka leasingowa – co to jest?

Jest to produkt, który łączy zarówno cechy kredytu, jak i leasingu. Dzięki temu jest to pożyczka unikalna, która w wielu przypadkach bardzo opłaca się kredytobiorcy. Pożyczki leasingowe znajdziemy w firmach leasingowych. Wbrew swojej nazwie nie znajdują się one w bankach i instytucjach pożyczkowych.

Zaciągnięcie takiej pożyczki jest stosunkowo łatwe i szybsze niż zaciągnięcie tradycyjnego kredytu w banku. Jest tak, ponieważ firmy leasingowe stosują prostsze procedury weryfikacji swoich klientów niż banki i są bardziej tolerancyjne wobec niskiej zdolności kredytowej.

Pożyczka leasingowa a zdolność kredytowa

Skoro mowa już o zdolności kredytowej, to warto wspomnieć, że sam leasing nie wpływa na zdolność kredytową. Inaczej wygląda to jednak w przypadku pożyczki leasingowej, która zawiera elementy tradycyjnego kredytu. Osoba, którą interesuje taki produkt, powinna dowiedzieć się, czy pożyczkodawca takiego produktu, wpisuje ten fakt do BIK. W większości przypadków się tak dzieje dlatego, zanim zdecydujesz się na taki produkt, zastanów się, czy chcesz zmniejszać swoją zdolność kredytową.

Pożyczka leasingowa a zabezpieczenie

Zabezpieczeniem tego typu pożyczki jest z reguły rzecz, którą taka pożyczka jest finansowana. Można się jednak spotkać z jeszcze innymi sposobami na zabezpieczenie takiego produktu. Może to być m.in. weksel, cesja ubezpieczenia czy cesja z dotacji. Ostatni punkt dotyczy tych pożyczek, które udzielane są w ramach dotacji unijnych.

Pożyczka leasingowa – na co można ją wziąć?

Leasing kojarzy się nam najczęściej z samochodami. Co prawda to właśnie na nie najczęściej zaciągane są pożyczki leasingowe, jednak nie tylko to można z ich pomocą sfinansować. Dzięki pieniądzom pozyskanym w taki sposób można sfinansować także inne środki trwałe. Tego typu pożyczka sprawdzi się m.in. w branży medycznej, budowlanej i transportowej. Można dzięki niej zakupić np. sprzęt medyczny. Więcej na temat pożyczki leasingowej dowiesz się ze strony https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-leasingowa-co-to-jest/.

Dodaj komentarz