Pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń – czy są możliwe?

Pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń – czy są możliwe?

Osoby, które planują zaciągnięcie pożyczki, a którym zależy na jak najmniejszej ilości formalności, mogą obawiać się, że konieczne będzie dostarczanie różnego rodzaju zaświadczeń (na przykład odnośnie dochodów). Jak jest w rzeczywistości? Czy pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń są możliwe?

Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń?

Wiele osób ucieszy z pewnością fakt, że pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń na prostych zasadach są już jak najbardziej dostępne. Pożyczkodawcy zdają sobie sprawę z faktu, że ich klientów męczą formalności, w związku z czym dbają, aby maksymalnie je skrócić. Można dzięki temu oszczędzić sporo czasu i nerwów, co jest szczególnie istotne, kiedy pieniędzy potrzebujemy niemal „na już”.

Wnioski są krótkie, a pożyczkodawcy pytają w nich tylko o najważniejsze informacje, nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów, a potwierdzenie tożsamości odbywa się w szybki i wygodny sposób (na przykład za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub aplikacji pobierającej dane z konta bankowego). Wszelkiego rodzaju zaświadczenia o wysokości dochodów odchodzą w niepamięć. Nie trzeba więc zwracać się o nie specjalnie do pracodawcy i czekać, aż zostaną nam udostępnione.

Rozpatrywanie wniosków bywa niemal błyskawiczne, z uwagi na fakt, że coraz częściej zajmują się tym nie pracownicy pożyczkodawcy, a specjalnie stworzony w tym celu algorytm, który bierze pod uwagę dane wskazane przez nas we wniosku i oblicza, czy stać nas na terminową spłatę danego zobowiązania.

Pożyczka bez zaświadczeń – na jaką kwotę?

Brak zaświadczeń i zredukowana ilość formalności mogłyby sugerować, że tego typu pożyczki można zaciągnąć jedynie na bardzo niewielką kwotę. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Każdy pożyczkodawca sam ustanawia maksymalne i minimalne kwoty pożyczek, natomiast ogółem mówiąc, stosunkowo łatwo można pożyczyć już od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jeśli więc stoi przed nami duży wydatek i obawiamy się, że nie uda nam się sfinansować go pożyczką, nie ma powodu do obaw – jest duża szansa, że będziemy w stanie pozyskać potrzebną nam kwotę. Wybierając idealną pożyczkę, powinniśmy jednak zwracać uwagę nie tylko na jej maksymalną kwotę, ale także na oferowany okres spłaty, oprocentowanie zobowiązania, prowizję i wszystkie inne opłaty.

Nie jest dobrym pomysłem branie pierwszej pożyczki, która wpadnie nam w oko. Warto porównać co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście różnych ofert. W ten sposób będziemy mieć pewność, że maksymalnie oszczędzimy i weźmiemy pożyczkę na najlepszych dostępnych warunkach.

Dodaj komentarz