Na czym polega kredyt inwestycyjny dla firm?

Przygotuj swoją strategię dla klienta dla dwóch poziomów gotowości

Każdy przedsiębiorca, który chce, aby jego firma stale się rozwijała, musi dbać o swój kapitał. Zakup nowoczesnych sprzętów do produkcji, firmowych nieruchomości czy też środków transportu sporo kosztuje. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Rozwiązaniem może okazać się kredyt inwestycyjny https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/. Czym się on charakteryzuje i kto może z niego skorzystać? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Tego rodzaju kredyt można znaleźć już w wielu instytucjach finansowych. Jego głównym celem jest pomoc przedsiębiorcom w sfinansowaniu planowanych inwestycji. Jak wiadomo, dzięki przemyślanemu i regularnemu inwestowaniu każda firma może zwiększyć swoje dochody i wyróżnić się na tle konkurencji z branży. Dzięki kredytowi inwestycyjnemu przedsiębiorstwo może znacząco poprawić jakość oferowanych produktów i usług. To jaką kwotę otrzyma dana firma, zależy od jej potrzeb oraz zdolności kredytowej. Warto pamiętać o tym, że kredyt inwestycyjny wymaga posiadania wkładu własnego. Zazwyczaj powinien on wynosić od 20 do 30% wartości planowanej inwestycji.

Taki rodzaj kredytu można zaciągnąć na parę lat, jeśli jego suma jest niewielka. Wiele banków oferuje kredyty inwestycyjne na 2-3 lata. Kwoty, które można otrzymać na taki czas, pozwalają na dokonanie niewielkich inwestycji, które są znaczące w rozwoju firmy. Prócz kredytów krótkoterminowych istnieją też kredyty inwestycyjne na dłuższy okres np. na 20 lat. Takie zobowiązanie opiewa na wysokie sumy, a kredytobiorca może spłacić je wcześniej.

Kto może otrzymać kredyt inwestycyjny?

O tym, kto może otrzymać taki kredyt, decydują banki. Przede wszystkim jest to produkt skierowany do przedsiębiorców, a nie do osób prywatnych. Co więcej, kredytobiorca musi mieć dobrą zdolność kredytową oraz wspomniany już wcześniej wkład własny. Większość banków będzie też wymagała odpowiedniego stażu na rynku – najczęściej jest to minimum 12 miesięcy. Osoba, która ubiega się o taki produkt finansowy, musi mieć też biznesplan. To właśnie z jego pomocą może Ci się udać, przekonać bank do tego, że warto jest Ci udzielić pieniędzy.

W celu pozyskania kredytu inwestycyjnego musisz znaleźć najlepszą ofertę i złożyć wniosek w banku. Konieczne będzie okazanie dokumentów rejestrowych firmy. Mowa tu o wypisie z KRS, umowie spółki czy też zaświadczeniu, które potwierdza to, że firma jest wpisana do ewidencji działalności gospodarczych. Dodatkowo bank może poprosić Cię również o wyciągi z konta bankowego firmy.

Dodaj komentarz