Ile kosztuje zabudowa targowa i od czego to zależy?

Ile kosztuje zabudowa targowa i od czego to zależy?

Jeśli firma będzie dobrze się rozwijać, pozyskiwać nowych klientów i zyskiwać rozgłos w branży, może przyjść prędzej czy później taki moment, w którym postanowi zaprezentować się na targach branżowych. Pojawia się jednak jeden problem – trzeba oczywiście pozyskać odpowiednią zabudowę targową. Warto się do niej przyłożyć, ponieważ konkurencja na takich targach jest niemała i, jeśli zabudowa nie będzie przyciągać uwagi, mało kto się nią zainteresuje.

Szczególnie w przypadku małych firmom pytanie, które pojawi się w pierwszej kolejności, będzie zapewne dotyczyć ceny zabudowy targowej i tego, co na nią wpływa. Wszystkie aspekty, na które należy zwrócić uwagę, dokładnie omówimy w dalszej części tego materiału.

Cena zabudowy targowej zależy od okoliczności

Jak łatwo się domyślić, nie da się wskazać jednej konkretnej ceny stoiska targowego, ponieważ zależy ona od wielu mniej lub bardziej istotnych czynników. Tym najbardziej podstawowym jest typ stoiska. Mniejsze firmy często decydują się na tak zwane stoiska konferencyjne, z ladą i ścianką z logiem firmowym. Są one nieduże i doskonale sprawdzą się na mniejszych targach i wydarzeniach. Druga opcja to stoiska modułowe, wykonywane z gotowych elementów, ale tak dopasowanych, aby spełniały wymagania klienta.

Pozwalają one na większą oryginalność, a także mają z reguły większe rozmiary. Jeśli firma ma odpowiednio wysoki budżet, może zastanowić się także nad stoiskiem przygotowywanym już nie z gotowych części, a całkowicie na indywidualne zamówienie, co pozwoli uzyskać dokładnie taki efekt, jaki firma sobie wymarzyła (ale będzie wiązało się z odpowiednio wyższą ceną).

Kolejne kluczowe czynniki wpływające na cenę stoiska, oprócz jego typu i rozmiaru, to chociażby jego wyposażenie. Stoliki czy krzesła, fotele i kanapy to absolutna podstawa, a obecnie nie obejdzie się też bez ekranów, tabletów i innych elementów interaktywnych, które zwiększają zainteresowanie stoiskiem. Trzeba doliczyć także koszty wykończenia i dekoracji (na przykład elementów 3D).

Lepiej wynająć stoisko targowe czy je kupić?

Istnieje opcja zakupu stoiska, natomiast trzeba też pamiętać o drugiej, tańszej opcji, a mianowicie jego wynajmie. To rozwiązanie pozwala uniknąć problemów z magazynowaniem zabudowy między targami – firma wynajmująca, taka jak na przykład https://www.expotextil.pl/stoiska-targowe-poznan-zabudowa-targowa-poznan/, będzie ją wtedy przechowywała, zajmie się także transportem elementów na targi, ich montażem i późniejszym demontażem.

Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, czy lepiej kupować, czy wynajmować. Wiele zależy od okoliczności. Budowanie indywidualnego stoiska na każde targi, jeśli uczestniczymy w takich wydarzeniach często, może być sporym obciążeniem finansowym dla firmy, ale ma też swoje zalety – za każdym razem możemy pokazać coś wyjątkowego.

Dodaj komentarz